Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Шохова М. О. 
Розповсюдженість артеріальної гіпертензії серед працівників гірничорудної промисловості хворих на професійне хронічне обструктивне захворювання легень / М. О. Шохова, П. С. Базовкін // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 518-524. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%282%29__83
За даними досліджень у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) підвищення артеріального тиску діагностується частіше, ніж у загальній популяції. Разом із цім питання ризику виникнення та своєчасної діагностики за умов поєднаного перебігу цих захворювань досліджено недостатньо та потребує подальшого вивчення. Мета роботи - оцінити розповсюдженість і ризик виникнення артеріальної гіпертензії (АГ) серед працівників гірничорудної промисловості хворих на ХОЗЛ. Обстежено 607 працівників гірничорудної промисловості, що мають професійне ХОЗЛ, та 858 робітників допоміжних цехів гірничорудних підприємств групи порівняння з АГ, що не мали легеневої патології. Групи порівнянні за віком та стажем роботи за шкідливих умов. За допомогою методів ризикометрії оцінювалась ймовірність виникнення та розповсюдженість АГ серед хворих на ХОЗЛ. Ймовірність захворіти на АГ у працівників гірничорудних підприємств складає - 0,33, а за умови, що працівник захворів на ХОЗЛ - 0,56. Ймовірність діагностувати АГ зумовлену ХОЗЛ серед хворих на АГ - 0,65. Ймовірність не захворіти на АГ у разі захворювання на ХОЗЛ - 0,44. Додаткова ймовірність захворіти на АГ, зумовленої ХОЗЛ, deltaP - 0,37. Відносний ризик (RR) АГ у хворого на ХОЗЛ -3,1, а його етіологічна частка - 67,7 %, "відношення шансів" (OR) - 5,5. Розповсюдженість АГ у працівників гірничорудних підприємств - 0,33. Ймовірність хибно позитивного зв'язку - 0,26, ймовірність хибно негативного зв'язку - 0,35. Прогнозна цінність негативного результату - 0,82, прогнозна цінність позитивного результату - 0,56. Наведені оцінки мають високий процент узгодження, високу специфічність (74 %) і низьку ймовірність хибного судження. Висновки: розповсюдженість АГ серед хворих на ХОЗЛ сягає 56 %, що в 1,7 разу більше ніж серед працівників гірничорудних підприємств. Шанси захворіти на АГ у хворого на ХОЗЛ в 5,5 разу вищі ніж у працівника, що не страждає хронічними легеневими захворюваннями.
  Повний текст PDF - 1.004 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шохова М.
  • Базовкін П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шохова М. О. Розповсюдженість артеріальної гіпертензії серед працівників гірничорудної промисловості хворих на професійне хронічне обструктивне захворювання легень / М. О. Шохова, П. С. Базовкін // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 518-524. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(2)__83.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського