Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Куртян Т. В. 
Новітні методологічні підходи у фізичній реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця / Т. В. Куртян // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 349-354. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%282%29__57
Існує багато методологічних підходів для вибору та підбору оптимальних режимів фізичного навантаження у спортсменів і здорових осіб, однак відсутня оптимальна методика для лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), особливо на амбулаторно-поліклінічному етапі. Мета роботи - вивчити вплив розробленої комбінованої методики велотренувань на показники велоергометрії у хворих на ІХС. Обстежено 65 чоловіків, хворих на ІХС, стабільну стенокардію напруги I - II ФК, віком від 32-х до 0 років, складаючи в середньому <$E44,6~symbol С~1,39> року. Серед обстежених поділ хворих на групи відбувався залежно від призначення реабілітаційної програми. Всі пацієнти приймали малатцитруліну в дозі 2 г тричі на добу. Оцінку ефективності лікування проводили за допомогою клінічних та інструментальних (ВЕМ, ЕКГ) методів. Після проведеного лікування за результатами велоергометрії показники досягнутої потужності навантаження збільшилися у II групі на 23,7 % та у III групі - на 25,7 %, без вірогідних змін у I групі. Тривалість роботи на велоергометрі збільшилась на 34,5 % у I групі, у II групі на 42,8 % і на 39,6 % у III групі, а толерантність до фізичного навантаження зросла відповідно на 42,9, 35,7 та 38,9 %, що підтверджує формування механізмів регуляції роботи серця, синхронизації та оптимізації діяльності м'язової, серцево-судинної та дихальної систем. Загальний об'єм виконаної роботи збільшився на 47,6 % в I групі, на 52,2 % у II групі та на 61,5 % у III групі. 52,2 % у II групі та на 61,5 % у III групі. Висновки: використання розробленого методу велотренування у поєднані з прийомом малатуцитруліну призводить до вірогідного покращання показників досягнутої потужності навантаження (<$Eroman p~<<~0,001>), тривалості роботи (<$Eroman p~<<~0,001>), загального об'єму виконаної роботи (<$Eroman p~<<~0,001>) і толерантності до фізичного навантаження (<$Eroman p~<<~0,001>), що свідчить про оптимізацію коронарного кровообігу, покращання біоенергетичного обміну в міокарді та виведення продуктів метаболізму.
  Повний текст PDF - 825.609 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Куртян Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Куртян Т. В. Новітні методологічні підходи у фізичній реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця / Т. В. Куртян // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 349-354. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(2)__57.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Куртян Тетяна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського