Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Шуба Н. М. 
Вивчення впливу протизапальних препаратів на основні клініко-патогенетичні аспекти у хворих на остеоартрит / Н. М. Шуба, А. В. Пилипенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 214-222. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%282%29__36
В даний час ведеться активний пошук фармакологічних методів терапії у разі остеоартриту, основаних на комплексному індивідуальному підході до кожного пацієнта, які мають високу протизапальну активність і хондропротекторну дію з одного боку, і максимальну безпеку - з іншого. Мета роботи - вивчити ефективність і безпеку німесуліду та піаскледину у пацієнтів з остеоартритом. Обстежено 30 хворих на остеоартрит у віці від 26-ти до 83-х років (середній вік <$E62,9~symbol С~2,2> років). Серед них було 76,7 % жінок і 23,3 % чоловіків. Тривалість клінічної маніфестації ОА склала 10,6 + 0,78 років. Пацієнти приймали піаскледин (неомилювані сполуки сої та авокадо) протягом 3-х міс. Для швидкого зняття больового синдрому і до настання структурно-модифікуючого ефекта піаскледину, пацієнтам був призначений німесулід протягом 2-х тиж. Зроблено оцінку альгофункціональних індексів Lequesne, WOMAC, динаміки больового синдрому за ВАШ. Оцінено динаміку загальноклінічних, біохімічних і імунологічних (ІL-1beta, NO, IGF-1) показників. Статистичну обробку даних було виконано з використанням пакету статистичних програм Microsoft Exel. Достовірність різниці оцінювали за t-критерієм Стьюдента. Різниця вважалася достовірною за рівня ймовірності <$Eroman p~<<~0,05>. На фоні проведеної терапії, через 3 міс лікування було виявлено статистично достовірне (<$Eroman p~<<~0,001>) зменшення болю, скутості, значне покращання функціонального статусу, оцінюваних за ВАШ, індексами WOMAC, Lequesne. Для швидкого зняття больового синдрому, пацієнтам був призначений німесулід протягом 2-х тиж. Клінічна ефективність німесуліду, в першу чергу, зв'язана в статистично достовірному зниженні плазмових рівнів NO з <$E5,33~symbol С~0,72> до <$E3,19~symbol С~0,34>, а також TNF-gamma з початкового рівня до лікування <$E45,6~symbol С~14,08> до <$E16,26~symbol С~1,6> через 14 днів застосування препарату. Через 3 міс прийому піаскледину виявлено достовірне зниження ключових медіаторів запалення, таких як IL-1beta, NO (<$Eroman p~<<~0,001>) та підвищення IGF-1 (<$Eroman p~<<~0,001>), що має анаболічну дію. Результати дослідження не показали динаміки загальноклінічних показників під час і після лікування. Відзначено статистично достовірне зниження холестерину з <$E5,55~symbol С~0,19> до <$E4,87~symbol С~0,16> (<$Eroman p~<<~0,05>) через 3 міс лікування НС сої та авокадо (неомилювані сполуки сої авокадо). Висновки: в лікуванні остеоартрозу, до настання структурно-модифікуючої дії піаскледину і для швидкого зняття больового синдрому, препаратом вибору є німесулід. Виявлені протизапальні властивості, виражений хондропротекторний ефект, антицитокінова активність визначають високу терапевтичну ефективність піаскледину, що надає змогу рекомендувати його для лікування пацієнтів з остеоартритом. Враховуючи одержані дані, що свідчать про метаболічну нейтральність та про позитивний вплив на ліпідний спектр, НС сої та авокадо можуть застосовуватися у пацієнтів з коморбідною патологією.
  Повний текст PDF - 986.178 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шуба Н.
  • Пилипенко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шуба Н. М. Вивчення впливу протизапальних препаратів на основні клініко-патогенетичні аспекти у хворих на остеоартрит / Н. М. Шуба, А. В. Пилипенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 214-222. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(2)__36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шуба Неоніла Михайлівна (медичні науки)
  • Пилипенко Анастасія Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського