Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Осипенко І. П. 
Синдром недиференційованої дисплазії сполучної тканини: клініко-біохімічні особливості / І. П. Осипенко, О. В. Солєйко, Л. П. Солейко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 166-172. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%282%29__28
Проведено комплексне клініко-інструментальне обстеження із визначенням фенотипових та вісцеральних маркерів недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) 30-ти пацієнтів з ідіопатичним пролапсом мітрального клапану (ПМК) та 30-ти пацієнтів, що склали групу порівняння, із НДСТ без ПМК. Мета роботи - встановити роль амінокислотного складу сироватки крові серед маркерів НДСТ та виявити його зв'язок із фенотиповими та вісцеральними стигмами. Всім пацієнтам проводилось анкетування за допомогою спеціально розробленої оригінальної анкети обстеження на основі фенотипової карти M. J. Glesby (77 позицій мікроаномалій), визначення амінокислотного складу сироватки крові. Встановлено, що кількість фенотипових стигм дизембріогенезу у пацієнтів основної групи та групи порівняння складала в середньому <$E7,4~symbol С~0,2> та <$E8,4~symbol С~0,2> стигми відповідно та достовірно не відрізнялись (<$Eroman p~<<~0,05>). Середня кількість вісцеральних маркерів НДСТ була достовірно вища в групі пацієнтів із НДСТ та ПМК (<$Eroman p~<<~0,05>) та складала в середньому <$E5,3~symbol С~0,2> стигми. Аналіз амінокислотного складу сироватки крові виявив зниження концентрації низки амінокислот у пацієнтів основної групи та групи порівняння, достовірну різницю було відмічено за рівнями гліцину. В ході дослідження було встановлено сильний зворотній кореляційний зв'язок між кількістю вісцеральних стигм НДСТ та рівнем гліцину сироватки крові у пацієнтів із НДСТ та ПМК (r = - 0,72). Кореляційний аналіз показав, що в міру збільшення дефіциту гліцину сироватки крові зростає виявлення ідіопатичного ПМК, перегинів та перетяжок жовчного міхура, нефроптозу та гриж стравохідного отвору діафрагми.
  Повний текст PDF - 826.388 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Осипенко І.
  • Солєйко О.
  • Солейко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Осипенко І. П. Синдром недиференційованої дисплазії сполучної тканини: клініко-біохімічні особливості / І. П. Осипенко, О. В. Солєйко, Л. П. Солейко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(2). - С. 166-172. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(2)__28.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Осипенко Ірина Павлівна (медичні науки)
  • Солєйко Олена Віталіївна (медичні науки)
  • Солейко Лариса Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського