Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Чебурахін В. В. 
Результати ендоваскулярної емболізації аневризм середньої мозкової артерії з широкою шийкою за допогою стент-асистуючої техніки / В. В. Чебурахін // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 317-328. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%281%29__53
Аневризми СМА (середня мозкова артерія) часто передбачають технічні проблеми у разі ендоваскулярного методу хірургічного лікування. Внутрішньочерепні стенти широко використовуються у лікуванні аневризм з широкими шийками іншої локалізації. Мета роботи - покращити результати ендоваскулярної емболізації аневризм СМА, оцінити техніко-економічне обгрунтування, ефективність і безпеку стентування аневризм СМА. Оцінити безпечність та ефективність даної методики й оцінити її віддалені результати. У період з жовтня 2011 р. по березень 2015 р. 16 пацієнтів з 16-ма аневризмами СМА з широкою шийкою прооперовані за допомогою стент-асистуючої техніки. Ретроспективно було зібрано та проаналізувано дані для цих пацієнтів, включаючи демографію, морфологічні особливості аневризм, результати лікування та післяопераційний період. 17 стентів, у тому числі 6 Solitaire, 4 Neuroform, 4 Leo, 2 Fred і 1 Silk, були з успіхом використані в цій серії. З 13-ти аневризм, яким було проведено стент-асистуючу емболізацію, повна оклюзія була досягнута в 9 випадках, залишкове контрастування шийки залишалося в 1 випадку, залишкове контрастування аневризми було присутнє в 3-х випадках. Стаз контрасту в тілі аневризми спостерігався в інших 3-х аневризмах, де було проведено тільки встановлення потоперенаправляючих стентів. Процедура ускладнення відбулася у одного хворого, що не призвело до стійкого неврологічного дефіциту. За оцінкою даних по mRS (модифікована шкала Ренкіна) під час виписки зміни від 0 - 2 балів спостегілись у 14-ти пацієнтів і від 3 - 6 у 2-х пацієнтів. Результати ангіографічних контролів у 9-ти пацієнтів (у середньому 5,6 міс) показали, що всі аневризми залишалася стабільно емболізованими або відмічалось покращання виключення з кровообігу, не було жодного стеноза стента, рецидивів або повторного крововиливу з аневризми. Клінічний контроль (в середньому 20,1 міс), не виявив погіршення неврологічної симптоматики або рецидиву розриву аневризми. Висновки: попередній досвід показує, що встановлення стентів у разі хірургічного лікування аневризм СМА з широкою шийкою є можливим. Тим не менш, безпека й ефективність методики мають бути додатково оцінені більшою серією випадків і більш тривалим спостереженням.
  Повний текст PDF - 470.978 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чебурахін В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чебурахін В. В. Результати ендоваскулярної емболізації аневризм середньої мозкової артерії з широкою шийкою за допогою стент-асистуючої техніки / В. В. Чебурахін // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 317-328. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(1)__53.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чебурахін Валерій Валерійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського