Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Лонтковський Ю. А. 
Нейрохірургічне лікування привідних міогенних контрактур стегон у хворих на ДЦП / Ю. А. Лонтковський, Л. Д. Пічкур // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 252-258. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%281%29__43
Для лікування локальної спастичності м'язів найчастіше застосовують похідні ботулотоксина. У великої частини хворих ці препарати не ефективні. Це може бути пов'язано з змінами в самих м'язів, що потребує проведення морфологічних досліджень. У разі неефективності протиспастичних препаратів і похідних ботулотоксина доцільним є хірургічне лікування. Мета роботи - дослідити особливості морфологічних змін у спастичних м'язах і визначити ефективність нейрохірургічної корекції міогенних привідних контрактур стегон у хворих на ДЦП. Міотомія привідних м'язів і нейротомія поверхневої гілки затульного нерва з 2-х сторін булои проведено 114-ти хворим. У 31-му випадку другим етапом проведено ахілопластику 12-ти дітям - транспозицію m. tibialis post. на тильну поверхню ступні. При цьому, у 18-ти хворих мав місце II ступінь контрактур кульшових суглобів, у 65 - III ступінь і у 31 хворого - IV ступінь. Наявність тривалої локальної спастичності призводить до незворотніх змін у м'язах і заміщенню міофібріл сполучнотканинними елементами. У всіх хворих після операції зник перехрест ніг, що сприяло становленню навичок стояння і ходи. Спостерігалось значне збільшення об'єму активних і пасивних рухів у суглобах. Більш виражений ефект спостерігався у групах хворих з II і III ступенем контрактур. Висновки: спастичність привідних м'язів стегна у хворих на ДЦП призводить до розвитку в них дегенеративних змін різного ступеня вираженості, аж до повного переродження з заміщенням сполучною тканиною і залежить від тривалості захворювання. Міотомія привідних м'язів стегна у хворих на ДЦП призводить до суттєвого збільшення об'єма рухів в кульшових суглобах, полегшенню догляду за хворими, сприяє формуванню навичок стояння і ходи. У разі неефективності протиспастичних препаратів і похідних ботулотоксина хірургічне втручання має бути виконано як можна раніше, до розвитку незворотніх змін в спастичних м'язах.
  Повний текст PDF - 315.426 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лонтковський Ю.
  • Пічкур Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лонтковський Ю. А. Нейрохірургічне лікування привідних міогенних контрактур стегон у хворих на ДЦП / Ю. А. Лонтковський, Л. Д. Пічкур // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 252-258. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(1)__43.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лонтковський Юрій Анатолійович (медичні науки)
  • Пічкур Леонід Дмитрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського