Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Васильєва І. Г. 
Оцінка значення рівня аутоантитіл до антигенів основних органів та систем людини для діагностики поліорганної недостатності при тяжкій черепно-мозковій травмі / І. Г. Васильєва, С. В. Мінов, Н. Г. Чопик, Н. Д. Сніцар, А. Б. Дмитренко, Т. А. Макарова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 200-210. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%281%29__36
Поліорганна недостатність (ПОН) - одна із основних причин летальних випадків за тяжкої черепно-мозкової травми (тЧМТ). ПОН характеризується швидким розвитком, тому ефективна діагностика та прогноз ризику цього ускладнення є вирішальними для оптимізації невідкладних терапевтичних заходів у гострому періоді тЧМТ. Мета роботи - дослідити рівень аутоантитіл до антигенів певної органної специфічності в сироватці крові хворих з тЧМТ для діагностики та прогнозу перебігу синдрому ПОН, а також для підвищення ефективності здійснюваної терапії. Дослідження рівня аутоантитіл в сироватці крові пацієнтів з тЧМТ віком 40 - 60 років здійснювали за методом твердофазного імуноферментного аналізу. Результати оцінювались на фотометрі вертикального сканування. Значення рівня імунореактивності сироватки крові проб вираховувалася відносно "внутрішнього стандарту" та виражались в У.О. В сироватці крові хворих, що перенесли тЧМТ, рівень аутоантитіл до антигенів нервової та вісцеральних систем зазнає значних змін у порівнянні з контрольною групою майже в усіх досліджених зразках і стосовно всіх досліджених антигенів. Ці зміни носять різноспрямований характер, хоча у переважної більшості пацієнтів відмічається гіперпродукція декількох видів аутоантитіл. Так, високі рівні аутоАТ до білків нервової тканини S100 та NF-200 виявлено у 33,3 %; до серотонінових рецепторів - у 75 % обстежених хворих, до глутаматних рецепторів - у 58,3 %. Серед досліджених систем вісцеральних органів найбільш рання реакція на тЧМТ у вигляді деструктивних процесів відмічається з боку серцево-судинної системи та легень (у 58 - 92 % випадків залежно від виду антигену); дещо меншою мірою, але також суттєві зміни характерні та для печінки, нирок, органів шлунково-кишкового тракту (від 25 до 83 % залежно від виду антигену). Статистично значиме зростання рівня аутоантитіл виявлялося до антигенів нервової (Cep), респіраторної (LuS) та серцево-судинної (TrM) систем. Висновки: визначення рівня аутоантитіл відповідної специфічності в сироватці крові хворих з тЧМТ надає змогу проаналізувати характер порушень, що відбуваються в організмі, а отже, відкриває можливість моніторингу перебігу ПОН та персоніфікованого призначення терапії. Враховуючи те, що одержані результати вказують на значні зміни рівня специфічних аутоантитіл після тЧМТ, вважаємо за доцільне проведення подальших досліджень рівня специфічних аутоантитіл для прогнозування синдрому ПОН.
  Повний текст PDF - 976.43 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Васильєва І.
  • Мінов С.
  • Чопик Н.
  • Сніцар Н.
  • Дмитренко А.
  • Макарова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Васильєва І. Г. Оцінка значення рівня аутоантитіл до антигенів основних органів та систем людини для діагностики поліорганної недостатності при тяжкій черепно-мозковій травмі / І. Г. Васильєва, С. В. Мінов, Н. Г. Чопик, Н. Д. Сніцар, А. Б. Дмитренко, Т. А. Макарова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 200-210. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(1)__36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мінов Сергій Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського