Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Зубаль В. І. 
Профілактика та лікування постлапароскопічного больового плече-лопаткового симптому / В. І. Зубаль, Р. О. Балацький // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 57-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%281%29__11
Мета роботи - покращити результати лікування хворих після лапароскопічних операцій та післяопераційного перебігу шляхом впровадження методів профілактики та лікування постлапароскопічного больового плече-лопаткового симптому (ПБПЛС). В аналіз результатів роботи увійшли 184 хворих, віком від 23-х до 76-ти років (середній вік 32,6 року), серед яких чоловіків - 82 (44,6 %), жінок - 102 (55,4 %), яким виконано лапароскопію. З метою створення робочого простору в черевній порожнині використовували CO2. Оперативні втручання було виконано не тільки під загальним знеболенням, а з доповненням правобічною поверхневою блокадою шийного сплетіння (ППБШС) та термінальною анестезією діафрагми (ТАД). До основної групи включено 98 (53,3 %) хворих, у яких було виконано загальну анестезію, ППБШС та ТАД, до контрольної - 86 (46,7 %) тільки загальне знеболення. Загальна анестезія у поєднанні з ППБШС та ТАД застосовано у 98-ми хворих. У основній групі ПБПЛС виник в 22 (22,4 %) хворих. Дискомфорт у проекції плеча відмічали 12 (12,2 %) хворих, помірний біль в 7-ми (7,1 %), інтенсивний біль в 3-х (3,1 %). Після введення спазмолітичних та естероїдних протизапальних препаратів больовий симптом ліквідовано у 19-ти (86,4 %), а в 3-х (13,6 %) після виконання ППБШС на рівні C4. Рівень больових відчуттів за ВАШ пацієнти оцінили в <$E2,5~symbol С~0,3> бали, задоволеністю результатом лікування в - 4,6 + 0,2 бали. Середній ліжко-день хворого в стаціонарі склав <$E1,5~symbol С~0,5> доби. Переважна більшість 80 (81,6 %) хворих виписана в перші <$E18~symbol С~2> год після операції. Висновки: запропонований спосіб профілактики та лікування ПБПЛС є новим, надійним, безпечним і перспективним способом, що не потребує подальшого використання е стероїдних протизапальних препаратів і наркотичних анальгетиків. У разі застосування даних методик підвищується ефективність лапароскопічного втручання, скорочується післяопераційний і реабілітаційний період, покращується якість життя.
  Повний текст PDF - 961.898 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зубаль В.
  • Балацький Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зубаль В. І. Профілактика та лікування постлапароскопічного больового плече-лопаткового симптому / В. І. Зубаль, Р. О. Балацький // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 57-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(1)__11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зубаль Володимир Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського