Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Луньова Г. Г. 
Використання референтних значень кількості лейкоцитів з діагностичною метою на курсах спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики / Г. Г. Луньова, Г. М. Ліпкан, О. А. Олійник // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 631-635. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%281%29__105
Визначення загальної кількості лейкоцитів має важливе діагностичне значення. Особливо треба бути впевненим у мінімальних та максимальних референтних значеннях, від яких залежить правильна діагностика. На ці питання треба звертати увагу вже на початку навчального процесу на курсах спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики. Літератури з цього питання дуже мало. Наголошено на тому, що референтні значення нормальної кількості лейкоцитів крові мають бути подані з перших кроків навчання лікарів і лаборантів на курсах спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики. Мета дослідження - навести сталі показники кількості лейкоцитів, перш за все, у нормі, референтні показники, які не викликали б несприйняття у лікарів і лаборантів та лікарів інших спеціальностей. Аналіз наукової літератури показав, що у дорослих кількість лейкоцитів коливається від 3,5 до <$E11,3~times~10 sup 9>/л. У дітей цей показник у нормі через добу після родів може досягати <$E34,0~times~10 sup 9>/л. Між тим, як показує багаторічний досвід викладання на курсах спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики, більшість лікарів-лаборантів рахують загальну кількість лейкоцитів більш як <$E9,0~times~10 sup 9>/л - збільшенням, яке вказує на патологію та початок захворювання. А така точка зору - неприпустима помилка. Треба усвідомити, що нормальні референтні показники коливання лейкоцитів 3,5 до <$E11,3~times~10 sup 9>/л. Ці межі норми, як свідчать наукові джерела після 2000 р., не залежать від географічної місцевості у межах СНГ. Ці референтні коливання фіксуються як на півночі, так і на півдні, як на заході, так і на сході.
  Повний текст PDF - 968.736 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Луньова Г.
  • Ліпкан Г.
  • Олійник О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Луньова Г. Г. Використання референтних значень кількості лейкоцитів з діагностичною метою на курсах спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики / Г. Г. Луньова, Г. М. Ліпкан, О. А. Олійник // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(1). - С. 631-635. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(1)__105.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Луньова Ганна Генадіївна (медичні науки)
  • Луньова Ганна Геннадіївна (медичні науки)
  • Ліпкан Георгій Миколайович (1939–) (медичні науки)
  • Олійник Олена Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського