Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Павленко О. В. 
Особливості кальцій-фосфорного обміну у пацієнтів підліткового віку з дисплазією сполучної тканини та патологією зубо-щелепного апарату / О. В. Павленко, В. В. Мельничук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 361-369. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%281%29__55
У пацієнтів з дисплазією сполучної тканини (ДСТ) проблеми із зубощелепним апаратом (ЗЩА) починаються ще з раннього дитинства. Успіх діагностики, лікування та подальшої реабілітації стоматологічних захворювань у пацієнтів з ДСТ залежить від розуміння патогенетичного механізму розвитку зубощелепної патології у хворих. На теперішній час практично відсутні роботи щодо оцінки діагностичних критеріїв порушень метаболізму, зокрема, фосфорно-кальцієвого обміну, у хворих з ДСТ та з патологією ЗЩА. Мета дослідження - вивчити стан кальцій-фосфорного обміну у пацієнтів підліткового віку з проявами ДСТ та патологією ЗЩА. Обстежено 90 пацієнтів віком 14 - 18 років, яких було розподілено на 2 групи: 60 - з ДСТ та 30 - без ДСТ. Проведено стоматологічне обстеження пацієнтів; досліджено у них стан кальцій-фосфорного обміну в венозній крові; вивчено метаболізм сполучної тканини (СТ) за динамікою екскреції з добовою сечею глікозоаміногліканів та оксипроліну. Доведено, що ДСТ є підгрунтям для формування різної патології ЗЩА. У цих пацієнтів виявлено зниження показників загального кальцію, неорганічного фосфору та підвищення рівня лужної фосфатази. Кореляційний аналіз виявив достовірний зворотний зв'язок між показниками оксипроліну та загального кальцію (r = -0,669) і неорганічного фосфору (r = -0,679). Одержаний взаємозв'язок надає змогу припустити, що зміни у метаболізмі СТ у пацієнтів з ДСТ та різною патологією ЗЩА сприяє порушенню кальцій-фосфорного обміну та свідчить про доцільність з метою реабілітації цієї категорії хворих застосовувати препарати вітаміну D3 та кальцію.
  Повний текст PDF - 637.933 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Павленко О.
 • Мельничук В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Павленко О. В. Особливості кальцій-фосфорного обміну у пацієнтів підліткового віку з дисплазією сполучної тканини та патологією зубо-щелепного апарату / О. В. Павленко, В. В. Мельничук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 361-369. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(1)__55.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Павленко Олексій Володимирович (медичні науки)
 • Павленко Олена Віталіївна (медичні науки)
 • Мельничук Віктор Володимирович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського