Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Бісько Н. А. 
Вплив джерел азотного і вуглецевого живлення на ріст та антиоксидантну активність штамів Нericium erinaceus (bull.) pers. / Н. А. Бісько, Н. О. Козіко, І. В. Саханда // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(4). - С. 197-203. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%284%29__32
Пошук нових природних джерел фізіологічно активних сполук з метою одержання ефективних і безпечних препаратів є однією з важливих задач сучасної мікології та біотехнології. Серед лікарських препаратів увагу стали привертати лікувальні засоби, одержані за біотехнологічним способом на основі грибної біомаси, а як продуценти частіше почали використовувати макроміцети, особливо Basidiomycota. Мета роботи - вивчення впливу джерел вуглецевого й азотного живлення на ріст та антиоксидантну активність штамів Нericium erinaceus. Як основний об'єкт дослідження використано 3 штами їжовика гребінчастого з колекції культур шапинкових грибів (ІВК) відділу мікології Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України (м. Київ). Чисті міцеліальні культури одержано з дикорослих плодових тіл, зібраних в Ізраїлі (Хайфа), Японії та Китаї. Наведено результати дослідження росту, морфологічних особливостей та антиоксидантної активності цінного лікарського виду Нericium erinaceus. Біотехнологічне використання Н. erinaceus як потенційного продуцента цінних речовин із різними біологічними властивостями стало можливим лише з введенням його в чисту культуру. Проте, відомості щодо особливостей росту та розвитку в чистій культурі не завжди повні, а іноді суперечливі. Саме тому існує необхідність у подальшому детальному вивченні основних морфологічних і культуральних ознак Н. erinaceus у разі вирощування за різних умов культивування. Для всіх досліджених культур найсприятливішими для росту виявилась температура інкубації -<$E26~symbol Р roman C>, критичною була температура <$E36~symbol Р roman C>. pН у межах 6,0 - 6,5. Висновки: встановлено, що джерела азотного та вуглецевого живлення впливають на ріст та антиоксидантну активність штамів. Виявлено, що найбільшу кількість біомаси накопичують штами 991 та 965 у разі культивування з додаванням джерела вуглецю - глюкози, а штам 1606 - джерела азоту - нітрату натрію.
  Повний текст PDF - 922.921 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бісько Н.
  • Козіко Н.
  • Саханда І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бісько Н. А. Вплив джерел азотного і вуглецевого живлення на ріст та антиоксидантну активність штамів Нericium erinaceus (bull.) pers. / Н. А. Бісько, Н. О. Козіко, І. В. Саханда // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(4). - С. 197-203. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(4)__32.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Саханда Іванна Василівна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського