Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Шпеко Н. І. 
Ефективність і безпека комбінованих мукоактивних відхаркувальних засобів при гострих репіраторних інфекціях у дітей / Н. І. Шпеко, Г. В. Бекетова, Мохаммед Алі Мустак, Т. М. Гнатенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 389-395. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%283%29__60
Особливості респіраторного тракту у дітей та багатокомпонентний патогенез кашлю зумовлюють проблему вибору мукоактивних препаратів. Мета роботи - вивчити ефективність і безпечність використання комбінованованого відхаркувального засобу та амброксолвмісного препарату в лікуванні гострих вірусних інфекцій (ГРІ) у дітей. Обстежено 106 дітей віком 5 - 10 років з ГРІ. Активність мукоциліарного кліренсу оцінювали сахариновим тестом. Спірометрія виявляла наявність прихованого бронхоспазму. Для оцінки безпеки препаратів проводили холтерівське моніторування ЕКГ. Відмічено зменшення частоти кашлю з найбільш значимим покращанням на 5-й день лікування комбінованим відхаркувальним препаратом (<$E1,04~symbol С~0,4> балів, і <$E0,78~symbol С~0,2> балів). У 96,6 % дітей основної групи нормалізувався показник сахаринового тесту на 5 - 6-й день лікування, в групі контролю - лише в 68,3 % хворих (p << 0,05). До прийому препарату в групі контролю об'єму форсованого видиху за першу секунду був <$E87,0~symbol С~17,04~%>, а через годину - <$E98,4~symbol С~12,8~%>. В групі порівняння достовірної різниці в показниках до та після прийому не було. Під час лікування патологічних змін з боку серцево-судинної системи не виявлено. Висновки: прийом комбінованого відхаркувального препарату більш ефективний, ніж амброксолвмісного. Зменшено тривалість захворювання, усунено гіперреактивність бронхів, одержано більш швидку позитивну динаміку тяжкості та частоти кашлю, усунено нічний кашель у 97,3 %, відновлено мукоциліарний кліренс на 5 - 6-й день у 96,6 % хворих за відсутності негативного впливу на стан серцево-судинної системи.
  Повний текст PDF - 943.593 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шпеко Н.
  • Бекетова Г.
  • Мустак М.
  • Гнатенко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шпеко Н. І. Ефективність і безпека комбінованих мукоактивних відхаркувальних засобів при гострих репіраторних інфекціях у дітей / Н. І. Шпеко, Г. В. Бекетова, Мохаммед Алі Мустак, Т. М. Гнатенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 389-395. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(3)__60.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бекетова Галина Володимирівна (медичні науки)
  • Гнатенко Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського