Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Шарікадзе О. В. 
Ефективність засобів зовнішньої терапії у комплексному лікуванні дітей, хворих на атопічний дерматит / О. В. Шарікадзе // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 382-389. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%283%29__59
Атопічний дерматит (АтД) залишається важливою медико-соціальною проблемою педіатрії та дитячої алергології у зв'язку з високою розповсюдженістю серед дітей та підлітків, причому у 60 % випадків захворювання дебютує на першому році життя. Мета роботи - оцінка клінічної ефективності поєднаного застосування зовнішнього зволожуючого пом'якшуючого засобу ексіпіал М гідролосьон і топічних ГКС препаратів у комплексній терапії дітей, хворих АтД. Під клінічним наглядом перебувало 30 дітей, хворих на АтД, віком від 6 міс до 18 років. Спостереження за пацієнтами проводили протягом 6 тиж. За період лікування у комплексній (на початку лікування) та монотерапії використовували ексіпіал М гідролосьон. Системна терапія АтД включала в себе антигистамінні, дезінтоксикаційні та гіпосенсибілізуючі препарати. Для об'єктивної оцінки ступеня тяжкості клінічних проявів та ефективності проведеної терапії у всіх хворих було використано індекс SCORAD. Значення індексу SCORAD менше 20 балів відповідало легкому ступеню тяжкості захворювання, від 20 до 60 балів - середньому ступеню тяжкості, більше 60 балів - тяжкому. До початку лікування середня величина індекса SCORAD склала <$E47,4~symbol С~17,9> балів. Дітей з легкими клінічними проявами захворювання (індекс SCORAD менше 20 балів) не було. Клінічні прояви АтД середньої ступеня тяжкості спостерігалися у 24 (80 %) хворих (середня величина індексу SCORAD склала <$E39,3~symbol С~7,4> бала), тяжкі клінічні прояви (середня величина індексу SCORAD склала <$E68,2~symbol С~10,7> бала) - у 6 (20 %) пацієнтів. Клінічне одужання спостерігалося у одного пацієнта (3,3 %), значне покращання - у 8 (26,7 %), покращання - у 20 (66,7 %), відсутність позитивної динаміки у лікуванні - у одного (3,3 %), погіршення шкірного процесу не спостерігалося. Висновки: доведено, що поєднане застосування в терапії хворих АтД топічних ГКС препаратів і зовнішніх зволожуючих/пом'якшувальних засобів надає змогу досягти позитивних клінічних результатів, про що свідчить зниження індексу SCORAD, а також добитися підвищення зволоженості шкіри. Використання зволожуючих/пом'якшуючих засобів для зовнішньої терапії призводить до більш швидкої ліквідації симптомів загострення АтД, підвищує ефективність лікування топічними ГКС, що надає змогу зменшити тривалість їх використання.
  Повний текст PDF - 1.016 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шарікадзе О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шарікадзе О. В. Ефективність засобів зовнішньої терапії у комплексному лікуванні дітей, хворих на атопічний дерматит / О. В. Шарікадзе // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 382-389. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(3)__59.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шарікадзе Олена Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського