Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Моця М. А. 
Стимуляція метаепіфізарних зон при вкороченнях нижніх кінцівок у дітей з патологією ЦНС / М. А. Моця // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 329-336. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%283%29__51
Актуальною проблемою сучасної ортопедії є вкорочення сегментів кінцівок у дітей з патологією ЦНС. Декомпенсоване вкорочення однієї з нижніх кінцівок (НК) зумовлює порушення постави, викривлення хребта, порушення статики і локомоції ходи. Однією з перспективних методик стимуляції зон росту є тунелізація метаепіфізарних зон, в той же час в літературі недостатньо даних щодо застосування її у дітей з патологією ЦНС. Мета роботи - визначити ефективність стимуляції зон росту для подовження кісток НК у дітей з патологією ЦНС. Проаналізовано дані, одержані під час лікування 15-ти дітей з геміпарезами, що супроводжувались вкороченнями НК. Вік хворих складав від 5 до 12 років. Величина анатомічного вкорочення коливалась від 2,5 до 5 см. Всіх пацієнтів було розподілено на 2 групи. До першої групи увійшли хворі, яким встановлення алотрансплантату у разі тунелізації не застосовувалось. В іншу групу увійшли пацієнти, яким тунелізація метаепіфізарних зон проводилась з використанням кісткового алотрансплантату (КАТ). Відзначено збільшення ширини зони росту вже через 3 міс після стимуляції, яке досягало 10 - 15 % від початкової у випадку тунелізації без використання алотрансплантату та до 20 - 25 % за його застосування. Подальші дослідження показали, що хворих, яким проводилась лише тунелізація, розширення зони росту припинялось через 6 - 7 міс після проведення стимуляції, в той же час у разі встановлення КАТ збільшення ширини росткового хряща спостерігалось до 8 - 9 міс. Клінічно через 1 рік після стимуляції відмічалось подовження кінцівки на 1 - 1,5 см у хворих, яким проводилась лише тунелізація. У разі застосування алотрансплантату приріст відбувався на рівні 2 - 2,5 см. Суб'єктивно хворі відмічали поступове покращання ходи, починаючи з 6 міс після операції. Висновки: перевагами запропонованого методу є малоінвазивність і можливість рівномірно стимулювати ріст кістки у довжину із забезпеченням збереження механічної осі кінцівки. Застосування КАТ під час тунелізації зон росту трубчастих кісток призводить до пролонгації стимуляції та надає змогу одержати більш виражений ефект. Метод тунелізації метаепіфізарних зон може бути застосований для подовження НК у дітей з патологією ЦНС.
  Повний текст PDF - 1.061 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Моця М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Моця М. А. Стимуляція метаепіфізарних зон при вкороченнях нижніх кінцівок у дітей з патологією ЦНС / М. А. Моця // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 329-336. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(3)__51.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського