Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Марушко Ю. В. 
Особливості клінічних проявів у дітей з поєднаною патологією гастродуоденальної зони та первинною артеріальною гіпертензією / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, А. С. Злобинець, М. Ю. Мика // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 318-323. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%283%29__49
Наведено результати дослідження особливостей клінічних проявів у дітей з поєднаною патологією гастродуоденальної зони (ПГДЗ) та первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ). Мета роботи - вивчити особливості клінічного перебігу поєднаної ПГДЗ та ПАГ у дітей шляхом порівняння скарг, даних об'єктивного дослідження, ФЕГДС і PH-метрії у дітей з ізольованою ПАГ, ПГДЗ та у разі їх поєднання. Обстежено 228 дитини, із них 109 дітей мали ізольовану ПАГ (I група), 64 дітей - поєднаний перебіг ПАГ та ПГДЗ (II група), 55 дітей - ізольовану ПГДЗ (III група). Більшість дітей всіх груп скаржилися на головний біль (<$E62,4~symbol С~4,6~%> дітей I групи, <$E84,4~symbol С~4,5~%> дітей II групи та <$E67,3~symbol С~6,3~% III групи). Діти II групи частіше мали скарги на біль в ділянці серця (<$E76,6~symbol С~5,3~%> у порівнянні з <$E39,4~symbol С~4,7~%> I групи та <$E41,8~symbol С~6,7~%> III групи), відчуття прискореного серцебиття (<$E43,8~symbol С~6,2~%> у порівнянні з <$E28,4~symbol С~4,3~%> I групи та <$E36,4~symbol С~6,5~% III групи). У дітей II групи частіше відмічалась нудота та відрижка (<$E68,8~symbol С~5,8~%> та <$E75~symbol С~5,4~%> проти <$E36,4~symbol С~6,5~%> та <$E49,1~symbol С~6,7~%> в III групі). Больовий абдомінальний синдром виявлено у 100 % дітей III групи і у <$E48,4~symbol С~6,2~%> дітей II групи. У більшості дітей виявлено нормацидний стан шлунку і порушення його кислотнейтралізуючої функції. За результатами ФЕГДС серед дітей II групи дуоденогастральний рефлюкс виявлено у <$E21,8~symbol С~5,6~%> дітей, серед дітей III групи - у <$E39,1~symbol С~6,1~%> (p << 0,05). Висновки: у дітей з коморбідною патологією ПАГ і ПГДЗ частіше у порівнянні з ізольованим перебігом цих захворювань виникають цефалгії та кардіалгії. На тлі ПАГ абдомінальний больовий синдром за гастриту та гастродуоденіту має меншу інтенсивність і зустрічається рідше у порівнянні із дітьми з ПГДЗ і нормальним артеріальним тиском (АТ). В той час як диспепсичний синдром, навпаки, спостерігається частіше у дітей з коморбідною патологією у порівнянні з ізольованою ПГДЗ.
  Повний текст PDF - 1.057 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Ю.
  • Гищак Т.
  • Злобинець А.
  • Мика М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Ю. В. Особливості клінічних проявів у дітей з поєднаною патологією гастродуоденальної зони та первинною артеріальною гіпертензією / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, А. С. Злобинець, М. Ю. Мика // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 318-323. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(3)__49.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Юрій Володимирович (медичні науки)
  • Гищак Тетяна Віталіївна (медичні науки)
  • Злобинець Антоніна Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського