Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Марушко Ю. В. 
Використання препарату цинку сульфату у дітей в комплексному лікуванні хронічного гастродуоденіту асоційованого з Helicobacter pylori / Ю. В. Марушко, А. О. Асонов, О. Л. Таринська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 306-314. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%283%29__47
Актуальною проблемою сучасної педіатрії є захворювання травного тракту. Доведено негативну роль дефіциту цинку у формуванні захворювань органів травлення. Мета роботи - оптимізація лікування хронічного гастродуоденіту (ХГД), асоційованого з H. pylori у дітей на фоні дефіциту цинку за рахунок підвищення гастропротективного потенціалу шляхом призначення препаратів цинку. У дослідження було включено 62 дитини з ХГД асоційованим з Helicobacter pylori в стадії загострення та зниженим вмістом цинку у волоссі віком 6 - 17 років. Проведено дослідження вмісту цинку у волоссі за допомогою методу рентген-флюоресцентної спектрометрії, дослідження вмісту цинку в сироватці крові 23-х дітей спектральним за атомно-абсорбційним методом, оцінка цитопротективних властивостей слизового бар'єру шлунку шляхом визначення рівня фукози, глікозаміногліканів та білку шлункового слизу 15-х дітей. Для проведення диференційованої терапії на другому етапі пацієнтів було розподілено на 2 групи: I група (основна) і 32 дитини з ХГД асоційованим з Helicobacter pylori, що окрім терапії гастродуоденіту на другому етапі лікування, додатково одержували 45,0 мг елементарного цинку у вигляді цинку сульфату протягом 1-го міс; II група (контрольна) - 30 дітей, на першому етапі проходила терапію як і пацієнти першої групи, а на другому етапі препарати цинку не застосовувалися. У дітей основної групи середній рівень цинку сироватки крові достовірно підвищувався та не відрізнявся від нормальних показників (<$E12,28~symbol С~0,53> мкмоль/л), тоді як у дітей II групи, які не одержували препаратів цинку цей показник залишався зниженим - <$E9,85~symbol С~0,53> мкмоль/л (p << 0,05). Середній рівень фукози шлункового слизу у пацієнтів I групи (<$E10,09~symbol С~0,68> ммоль/л) був вірогідно (p << 0,05) вищим, ніж у дітей II лікувальної групи (<$E8,67~symbol С~0,51> ммоль/л). Середній рівень глікозаміногліканів шлункового слизу після проведеного лікування був достовірно (p << 0,05) вищим у I групі - <$E6,01~symbol С~0,28> ммоль/л, ніж у пацієнтів II лікувальної групи (<$E5,02~symbol С~0,30> ммоль/л). Висновки: застосування цинку сульфату у комплексному лікуванні хронічного гастродуоденіту в дітей з дефіцитом цинку сприяє відновленню гастро-протективного потенціалу, підвищує рівень цинку сироватки крові.
  Повний текст PDF - 1.073 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Ю.
  • Асонов А.
  • Таринська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Ю. В. Використання препарату цинку сульфату у дітей в комплексному лікуванні хронічного гастродуоденіту асоційованого з Helicobacter pylori / Ю. В. Марушко, А. О. Асонов, О. Л. Таринська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 306-314. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(3)__47.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Юрій Володимирович (медичні науки)
  • Асонов Антон Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського