Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Древіцька О. О. 
Інтелект дітей молодшого шкільного віку з пограничними психічними розладами / О. О. Древіцька // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 281-287. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%283%29__43
Зростає частота пограничних психічних розладів (ППР) у дітей молодшого шкільного віку (ДМШВ). При цьому недостатньо досліджено роль інтелекту в патогенезі різних ППР. Мета роботи - вивчити показники інтелекту за різних ППР у ДМШВ для розробки відповідних заходів психологічної корекції та психопрофілактики. Обстежено 168 пацієнтів віком 7 - 10 років з різними ППР, з них 42 дитини з невротичними розладами, 46 - з неврозоподібними, 45 - з емоційно- поведінковими і 34 дитини з порушеннями розвитку шкільних навичок. Інтегративні показники інтелекту дитини (вербального і невербально) за тестом Векслера (WISC) надали змогу провести диференціацію ряду клінічних проявів ППР. Для статистичної обробки одержаних даних використовувався <$Echi sup 2> - розподіл. Понад половини з числа досліджених (53,0 %) мали вербальний інтелект від 70 до 85 балів за тестом Векслера (вербальний пограничний когнітивний дефіцит - ВПКД), ще 23,8 % дітей з ППР мали вербальний і невербальний інтелект в межах від 70 до 85 балів (загальний пограничний когнітивний дефіцит - ЗПКД). Тільки у 23,2 % (39) дітей віком 7 - 10 років з ППР вербальний і невербальний інтелект були вищі за 85 балів, ці діти частіше були амбулаторними пацієнтами, рідко виникала необхідність їх перебування в стаціонарі: 9,7 % пацієнтов стаціонару і 44,6 % - амбулаторних з числа обстеження (<$Eroman p~symbol Г~0,001>). У 63 % дітей з неврозоподібними розладами спостерігався ЗПКД. У 64,4 % пацієнтів з емоційно-поведінковими розладами відзначався ВПКД. Виділення серед пацієнтів з ППР підгруп когнітивного функціонування було важливим для розробки та проведення специфічних заходів психологічного супроводу й оптимальної реабілітації за різних ППР. Висновки: вивчення інтелекту як чинника ризику і модифікації ППР у ДМШВ сприяє створенню системи відповідної реабілітації та профілактики ППР.
  Повний текст PDF - 1.044 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Древіцька О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Древіцька О. О. Інтелект дітей молодшого шкільного віку з пограничними психічними розладами / О. О. Древіцька // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(3). - С. 281-287. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(3)__43.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського