Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Кирик Д. Л. 
Вивчення ролі молока як фактору передачі кампілобактеріозної інфекції / Д. Л. Кирик // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 553-560. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%282%29__76
На сучасному етапі залишаються не визначеними всі фактори розповсюдження кампілобактеріозу, що знижує ефективність протиепідемічних заходів в осередках цієї інфекції. Мета дослідження - визначити роль фактора молока у передачі кампілобактеріозної інфекції, а також тривалість життєздатності кампілобактерій у цьому харчовому продукту. Обстежено 26 607 хворих гострими кишковими інфекціями (ГКІ) в різних регіонах України, у тому числі 19 036 дітей. Бактеріологічне дослідження на кампілобактеріоз здійснювали з використанням загальноприйнятого методу виділення кампілобактерій. Тривалість виживання та інтенсивність розмноження кампілобактерій вивчено у сирому і кип'яченому молоці із використанням 13-ти еталонних і клінічних штамів. Епідеміологічне обстеження вогнищ кампілобактеріозу підтвердило роль фактора молока у передачі цієї інфекції у 4,6 % всіх випадків, що необхідно враховувати під час організації комплексного санітарно-епідеміологічного нагляду. Розмноження кампілобактерій у молоці відповідало загальним закономірностям росту мікробної популяції у закритій системі. Більшість вивчених штамів довше зберігали свою життєздатність у кип'яченому молоці, ніж у сирому (p << 0,05), що зумовлено антагоністичною дією аутохтонної мікрофлори молока.
  Повний текст PDF - 363.205 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кирик Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кирик Д. Л. Вивчення ролі молока як фактору передачі кампілобактеріозної інфекції / Д. Л. Кирик // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 553-560. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(2)__76.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського