Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Кисельов С. М. 
Плейотропні ефекти статинів при лікуванні хворих на гострий Q-інфаркт міокарда після тромболітичної терапії / С. М. Кисельов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 338-345. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%282%29__47
Серцево-судинна патологія залишається основною проблемою сучасної кардіології в усьому світі і, зокрема, в Україні, де поширеність та смертність від ішемічної хвороби серця (ІХС) є одними з найвищих в Європі. Мета роботи - вивчити плейотропний вплив різних доз статинів на коагуляційні й агрегаційні ланки гемостазу, внутрішньосерцеву гемодинаміку та частоту виникнення ускладнень у хворих на гострий Q-інфаркт міокарда лівого шлуночка (ЛШ) після тромболітичної терапії. У дослідженні брали участь 67 пацієнтів (43 чоловіка та 24 жінки). Усі хворі одержали системний тромболізис та базисну терапію. Залежно від дози статинів, що входили до складу базисної терапії, хворих поділили на групи: перша - низькодозовий режим дозування, друга - середньодозовий, третя - високодозовий. Всім пацієнтам проведено клініко-лабораторне обстеження, ЕКГ та ЕхоКГ на п'яту добу. Встановлено, що протеїн C у третій групі був значно вищим у порівнянні з першою групою. Сироватковий рівень фактору Віллебранда у третій групі був значно нижчим, ніж у першій та другій групах, як і експресія молекул судинної адгезії sVCAM-1. Протромбін і фібриноген у третій групі виявився нижчим у порівнянні з першою і другою групами. Ступінь агрегації у першій групі виявився вищім за другу та третю групи, швидкість агрегації була суттєво більшою у першій групі, ніж у третій, а час агрегації - значно менший. Виявлено збільшення потужності глобальної систолічної функції та зменшення діастолічної дисфункції ЛШ у групах з високодозовими режимами прийому статинів. Висновки: у разі застосування середніх та високих доз статинів у хворих на гострий Q-інфаркт міокарда спостерігається зниження згортальної здатності крові, як на рівні коагуляційної, так і агрегаційної ланки гемостазу, зниження активності імунного запалення та дисфункції судинного ендотелію, вищі показники глобальної систолічної функції ЛШ та менш виражені порушення діастолічної функції ЛШ.
  Повний текст PDF - 359.475 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кисельов С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кисельов С. М. Плейотропні ефекти статинів при лікуванні хворих на гострий Q-інфаркт міокарда після тромболітичної терапії / С. М. Кисельов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 338-345. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(2)__47.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кисельов Сергій Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського