Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Кіча Н. В. 
Виявлення факторів серцево-судинного ризику у хворих на хронічний некалькульозний холецистит в роботі сімейного лікаря / Н. В. Кіча, С. В. Данилюк // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 102-113. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%282%29__15
Скринінг факторів ризику (ФР) та впровадження моніторингових заходів надає змогу виявити близько половини осіб в популяції, у яких в подальшому виникне захворювання, проте, погіршення здоров'я населення та зростання смертності від серцево-судинних захворювань (ССЗ) з позицій лише дії традиційних ФР пояснити неможливо. Мета роботи - дослідити частоту окремих конституційно-біологічних, клініко-анамнестичних, поведінкових і соматопсихічних факторів у хворих на дисфункцію жовчного міхура у випадку хронічного некалькульозного холециститу. Визначено їх діагностичну інформативність і прогностичне значення в оцінці ССЗ. В групі конституціиіно-біологічних (генеалогічних) факторів найбільш інформативними індикаторами ризику є індексний показник "талія/стегно" (<$E75,5~symbol С~3,6>) % та зросто-ваговий індекс Кетлє (<$E11,2~symbol С~2,6>) %, пацієнтів, а також обтяжена спадковість за ССЗ (<$E55,2~symbol С~4,2>) % та хронічним захворюванням шлунково-кишкового тракту (<$E58,7~symbol С~4,1>) %, (p << 0,001). Наиібільш інформативними в групі клініко-анамнестичних факторів виявилися скарги на часті порушення нічного сну (лише (<$E12,6~symbol С~2,8>) % пацієнтів з підвищеним ССЗ (пССЗ) не відмічали його порушення, підвищену збудливість (86,7 %) та пітливість (73,0 %). Серед соціальних і поведінкових факторів у разі пССЗ найбільш інформативними є стаж (<$E8,2~symbol С~0,9>) років та інтенсивність паління (<$E8,4~symbol С~1,4>) шт., нерегулярне харчування (<$E33,6~symbol С~3,9) %, низька фізична активність (<$E84,5~symbl С~3,0) % та частота вживання алкоголю (<$E83,9~symbol С~3,1>) % пацієнтів, відповідно. Ранговий розподіл психосоматичних факторів за наявності пССЗ: зниження настрою у (<$E94,8~symbol С~2,9>) %, активності - у (<$E86,2~symbol С~4,5>) %, ейфорічності - у (<$E94,8~symbol С~2,9>) %, а також обмеження "сили та енергії} - у (<$E87,9~symbol С~6,3>) % під час зростання рівня нейротизму у (<$E44,1~symbol С~6,0>) % пацієнтів, що свідчить на користь розвитку психосоматичних порушень.
  Повний текст PDF - 438.259 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кіча Н.
  • Данилюк С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кіча Н. В. Виявлення факторів серцево-судинного ризику у хворих на хронічний некалькульозний холецистит в роботі сімейного лікаря / Н. В. Кіча, С. В. Данилюк // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 102-113. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(2)__15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кіча Наталія Василівна (медичні науки)
  • Данилюк Світлана Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського