Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Орлова Н. М. 
Загальні тенденції та регіональні особливості забезпеченості населення України стаціонарною медичною допомогою / Н. М. Орлова, В. І. Бугро // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 478-485. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%281%29__68
Стаціонарна медична допомога посідає особливе місце в системі охорони здоров'я України як найбільш ресурсоємкий її сектор. Це потребує вдосконалення організації даного виду допомоги на основі динамічного і просторового аналізу забезпеченості населення стаціонарною допомогою та ефективності використання ліжкового фонду у лікарняних закладах. Даний аналіз здійснено за матеріалами державних форм статистичної звітності (ф. 20, ф. 47, зведених по Україні та у розрізі її регіонів і адміністративно-територіальних одиниць). У дослідженні використано методи динамічного, варіаційного та кореляційного аналізу. Для статистичної характеристики територіальної диференціації показників розраховано коефіцієнти регіональної варіації (КРВ) та регіональної асиметрії (КРА). Встановлено, що впродовж 2000 - 2012 рр. мережа лікарняних закладів скоротилась в Україні на 34,7 %, а їх ліжковий фонд - на 14,9 %. Найбільш суттєвих змін зазнали дільничні лікарні: їх кількість скоротилась на 72,2 %, а ліжковий фонд - на 71,9 %. Для регіонів України притаманні суттєві відмінності у забезпеченості населення стаціонарною допомогою. Так, у 2012 р., за середнього в Україні рівня забезпеченості населення лікарняними ліжками 81,4 на 10 тис. населення, різниця між максимальним значенням даного показника у Чернігівській області (109,99) та мінімальним у Закарпатській (72,75) становила 37,24 ліжка на 10 тис. населення. Найбільшу регіональну варіабельність встановлено для показника забезпеченості населення ліжками у денних стаціонарах у амбулаторно-поліклінічних закладах (КРВ = 29,32 %), а розмах регіональних коливань - 19,7 ліжок. Постійними лідерами за даним показником були Вінницька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська та Миколаївська області, а мінімальні значення спостерігались у Львівській, Одеській областях, АР Крим, у містах Київ і Севастополь.
  Повний текст PDF - 627.207 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Орлова Н.
  • Бугро В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Орлова Н. М. Загальні тенденції та регіональні особливості забезпеченості населення України стаціонарною медичною допомогою / Н. М. Орлова, В. І. Бугро // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 478-485. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(1)__68.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Орлова Наталія Михайлівна (медичні науки)
  • Орлова Наталія Миколаївна (медичні науки)
  • Бугро Валерій Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського