Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Щеглов Д. В. 
Ендоваскулярне лікування новоутворень високого ступеню васкуляризації носа та носоглотки / Д. В. Щеглов, В. М. Загородній // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 242-246. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%281%29__37
Однією з особливостей гемангіом та ангіофібром носоглотки є добре розвинута судинна сітка. В наслідок цього хірургічне видалення цих новоутворень доволі часто супроводжується масивною крововтратою, інтраопераційним пошкодженням магістральних артерій, вен, що значно знижує радикальність операційного втручання. Відібрано 95 хворих з новоутвореннями високого ступеня васкуляризації носу та носоглотки, які знаходилися на лікуванні в ДУ "Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України". Чоловіків - 68 (71,6 %), жінок - 27 (28,4%). Вік хворих - 2 - 58 років, з яких з ювенільними ангіофібромами носоглотки - 43 (45,3 %), з гемангіомами - 52 (54,7 %). У 17-ти (39,5 %) хворих з ангіофібромами було відмічено розповсюдження процесу за межі носоглотки. Було прооперовано 73 хворих з новоутвореннями. У 57 (78 %) вдалося досягти тотального виключення, у 16 (22 %) - часткового. Кращі результати одержано у хворих з ангіофібромами. 22 хворих не оперували у зв'язку з особливостями кровопостачання - дифузним типом, заповненням в венозній фазі. Ускладнень після ендоваскулярних втручань не спостережено. У 60 хворих в ранньому післяопераційному періоді відмічено болі в проекції новоутворення, набряк тканин. Протягом 3 - 4 діб всі ці симптоми зникали. В подальшому 27-ми (62,8 %) хворим з ангіокаверномами було виконано хірургічне видалення новоутворення. У хворих з гемангіомами ендоваскулярне втручання залишилося єдиною операцією. Висновки: у разі новоутворень високого ступеню васкуляризації носа та носоглотки ендоваскулярна емболізація є відносно простою, достатньо безпечною та ефективною операцією, яка значно знижує ризик у разі подальшого хірургічного видалення пухлини. У випадку гемангом ендоваскулярна емболізація, в більшості випадків, є єдиним ефективним методом лікування цієї патології.
  Повний текст PDF - 225.795 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Щеглов Д.
  • Загородній В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Щеглов Д. В. Ендоваскулярне лікування новоутворень високого ступеню васкуляризації носа та носоглотки / Д. В. Щеглов, В. М. Загородній // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 242-246. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(1)__37.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Щеглов Дмитро Вікторович (медичні науки)
  • Загородній Віталій Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського