Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Муравський А. В. 
Особливості вмісту нейротропних аутоантитіл у боксерів з легкими черепно-мозковими травмами / А. В. Муравський // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 169-176. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%281%29__28
Легкі черепно-мозкові травми (ЧМТ) характеризуються розвитком специфічної імунної відповіді до антигенів тканини мозку, достовірною ознакою якої є наявність аутоантитіл до нейроспецифічних білків (НСБ) у сироватці крові потерпілих. Мета роботи - дослідження вмісту нейротропних аутоантитіл у сироватці крові боксерів, які перенесли легкі ЧМТ. У 47 боксерів-любителів досліджено вміст нейротропних аутоантитіл за допомогою методу твердофазного імуноферментного аналізу. Для виявлення відносного підвищення рівня нейротропних аутоантитіл проаналізовано "профілі імунореактивності" кожної сироваткової проби. З цією метою розраховано середню індивідуальну імунореактивність і відхилення у відсотках рівня нейротропних аутоантитіл від середньої індивідуальної імунореактивності. Виявлено підвищені показники середньої індивідуальної імунореактивності (72,34 % спостережень) у боксерів з легкими ЧМТ. У більшості випадків спостережено відхилення у відсотках рівня нейротропних аутоантитіл від середньої індивідуальної імунореактивності в сторону збільшення, найбільш вираженим цей показник був по відношенню до білків NF-200, GRAP, ОБМ, ДНК і <$Ebeta 2>-глікопротеїну. Одержані дані можуть служити прогностичним критерієм розвитку віддалених наслідків легкої ЧМТ. Висновки: підвищення вмісту аутоантитіл до НСБ у сироватці крові боксерів з легкими ЧМТ свідчать про підвищену проникність гематоенцефалічного бар'єру та наявність морфофункціональних порушень головного мозку. Одночасне визначення аутоантитіл відразу до декількох функціонально різних НСБ надає більш точне та повне уявлення про характер порушення функціонування нервової тканини. Періодичне визначення вмісту аутоантитіл до НСБ у боксерів, які отримують легкі ЧМТ, може бути достовірним прогностичним критерієм розвитку віддалених наслідків ЧМТ.
  Повний текст PDF - 200.443 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Муравський А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Муравський А. В. Особливості вмісту нейротропних аутоантитіл у боксерів з легкими черепно-мозковими травмами / А. В. Муравський // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 169-176. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(1)__28.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Муравський Андрій Володимирович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського