Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Шунько Є. Є. 
Особливості клінічної адаптації дітей від багатоплодової вагітності / Є. Є. Шунько, О. Т. Лакша, Н. О. Подунай // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(3). - С. 309-315. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%283%29__48
Проблема клінічної адаптації новонароджених від багатоплідних вагітностей (БВ) є досить актуальною у зв'язку з високим ризиком розвитку перинатальної патології та смертності близнюків. Від загальної кількості пологів БВ складає 1 - 2 % і зумовлює зростання частки перинатальних втрат від 9 до 12 %, що у 5 - 10 разів вище ніж у разі вагітності одним плодом. Мета роботи - дослідження особливостей перебігу періоду ранньої клінічної адаптації дітей від БВ залежно від типу хоріальності. Досліджено особливості клінічної адаптації 156 дітей від БВ, яких було розподілено на 2 групи, з них 50 з монохоріальною плацентацією та 106 з дихоріальною. У процесі роботи використовувались клініко-лабораторні, вірусологічні, бактеріологічні, імунологічні, інструментальні методи досліджень, проведено вивчення історій розвитку новонароджених. Оцінювалися гестаційний вік, показники за шкалою Апгар, антропометричні дані під час народження, прояви порушення ранньої адаптації. Визначено залежність між типом хоріальності та клінічною адаптацією новонароджених. Діти з монохоріальною плацентацією народилися в терміні <$E32,4~symbol С~0,3> (p << 0,05) тижні, діти з дихоріальною плацентацією - <$E33,4~symbol С~0,2> тижні (p << 0,05). Оцінки за шкалою Апгар на 1-й і 5-й хв життя у близнюків з монохоріальною плацентацією виявилися нижчими, ніж у близнюків з дихоріальною плацентацією (p << 0,05). Антропометричні показники під час народження в дітей були достовірно вище в групі дихоріальних близнюків у порівнянні з монохоріальними (p << 0,05). Середня маса дихоріальних близнюків виявилася вище маси монохоріальних. Затримка внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР) зустрічалась у дітей обох груп, у монохоріальних близнят у 34, а у дихоріальних у 16,9 % (p << 0,05). Симетричний і асиметричний варіанти ЗВУР зустрічались в обох групах з однаковою частотою. Серед інших ускладнень: вроджені вади розвитку, синдром фето-фетальної трансфузії, НЕК, жовтяниця, гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС, анемія. Висновки: перебіг ранньої клінічної адаптації новонароджених від БВ залежить від типу хоріальності. Новонароджених від БВ з монохоріальною плацентацією слід вважати групою підвищеного ризику розвитку дезадаптаційних порушень. Для вироблення лікарської тактики і визначення прогнозу при БВ необхідно визначення типу хоріальностів антенатальному і перинатальному періодах.
  Повний текст PDF - 117.415 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шунько Є.
  • Лакша О.
  • Подунай Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шунько Є. Є. Особливості клінічної адаптації дітей від багатоплодової вагітності / Є. Є. Шунько, О. Т. Лакша, Н. О. Подунай // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(3). - С. 309-315. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(3)__48.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шунько Єлизавета Євгенівна (медичні науки)
  • Шунько Єлізавета Євгенівна (медичні науки)
  • Лакша Ольга Тимофіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського