Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Марушко Р. В. 
Нові підходи до лікування функціональної діареї у дітей раннього віку / Р. В. Марушко, Т. Л. Марушко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(3). - С. 240-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%283%29__37
Мета роботи - оцінка ефективності ферментотерапії з застосуванням дієтичної добавки, яка містить лактазу, в терапії функціональної діареї у дітей раннього віку. Під спостереженням знаходилось 50 дітей раннього віку від 6 міс до 2 років, хворих на функціональну діарею (ФД). Всіх дітей за допомогою методу рандомізації було розподілено на 2 групи: 1-а група - 30 дітей, які одержували дієтичну добавку лактази із розрахунку 750 Од лактази на 100 мл молока; 2-а група - 20 дітей, для лікування яких застосовували традиційну симптоматичну терапію. Проводилось щоденне клінічне спостереження за дітьми протягом 2 тиж, копрологічне та бактеріологічне дослідження випорожнень у динаміці лікування. Виявлено фактори ризику формування й особливості перебігу ФД у дітей раннього віку. Серед факторів ризику найбільш питому вагу мали ускладнення періоду вагітності - 86,0 %, а також патологічні пологи - 70,0 %. Серед обстежених у 72,0 % дітей маніфестація ФД спостерігалася в інтервалі 3 - 6 міс життя. Суттєве значення у формуванні ФД мають порушення характеру вигодовування дітей та їх захворювання. У дітей з ФД спостерігається часте випорожнення 6 - 9 разів на день, часто сполучене з кишковими коліками, помірною неврологічною симптоматикою та супутніми захворюваннями (дискінезія гепатобіліарного тракту, анемія, рахіт). У всіх дітей виявлено дисбіотичні порушення переважно I - II ступеня. Застосування біологічної добавки, яка містить лактазу, у дітей з ФД сприяє швидкому зменшенню та наступному зникненню симптомів захворювання: покращання консистенції випорожнень на <$E4,2~symbol С~0,7> добу проти <$E9,0~symbl С~1,6> діб, зменшення кишкових колік на <$E3,0~symbol С~0,8> добу проти <$E9,0~symbol С~1,6> діб. Клінічний ефект замісної ферментотерапії через 2 тижні був досягнутий у 90,0 % дітей проти 40,0 % в групі порівняння. Висновки: враховуючи результати проведеної роботи дієтичну добавку, яка містить лактазу, рекомендовано до застосування у дітей раннього віку під час лікування функціональної діареї, при цьому дозу ферменту необхідно підбирати індивідуально, починаючи від 750 Од на 100 мл грудного молока або молочної суміші.
  Повний текст PDF - 110.203 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Р.
  • Марушко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Р. В. Нові підходи до лікування функціональної діареї у дітей раннього віку / Р. В. Марушко, Т. Л. Марушко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(3). - С. 240-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(3)__37.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Ростислав Володимирович (медичні науки)
  • Марушко Тетяна Лемарівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського