Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Леоненко П. В. 
Особливості формування кісткового ложа та його модифікація при дентальній імплантації у пацієнтів з метаболічними остеопатіями та генералізованим пародонтитом / П. В. Леоненко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 464-472. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%282%29__73
При метаболічних остеопатіях на тлі генералізованого пародонтиту (ГП) кісткова тканина (КТ) зазнає структурних та біомеханічних змін на різних рівнях її організації, архітектоніка і мікроструктура модифікується та мінеральна насиченість знижується. Відповідно до змін, що зазнала КТ, з метою покращання первинної фіксації імплантатів протокол створення кісткового ложа модифікують. Існуючі модифікації протоколу імплантації недосконалі та потребують доопрацювання. Мета роботи - покращити первинну фіксацію імплантатів та біомеханічні властивості КТ у ділянці їх встановлення, шляхом її ущільнення, використовуючи для цього стандартні та запропоновані автором протоколи формування кісткового ложа під дентальний імплантат в кістці низької щільності (III та IV типи за Мішем) у пацієнтів з ГП та метаболічними остеопатіями. Досліджено 38 пацієнтів віком 30 - 76 років, з яких 16 жінок (42,1 %) та 22 чоловіка (57,9 %). Для вивчення різних модифікацій хірургічного протоколу стосовно встановлення дентальних імплантатів в III та IV типах КТ за Мішем, за допомогою методу рандомізації сформовано 4 групи пацієнтів. Усім пацієнтам проведено клінічні обстеження, функціональні дослідження, спеціальні дослідження, визначення коефіцієнта стабільності імплантату приладом "Osstell" та торку у разі встановлення дентальних імплантатів. У пацієнтів I групи дослідження (з авторським протоколом імплантації) встановлено достовірно вищі (p << 0,05) показники торку та коефіцієнта стабільності імплантату по відношенню до II та III груп пацієнтів, у яких використовували конденсацію КС остеотомами та звичайний модифікований протокол формування кісткового ложа під дентальний імплантат. Висновок: запропонований модифікований протокол дентальної імплантації за складних умов зі щільністю кісткової тканини III - IV типу за Мішем у пацієнтів з ГП надає змогу досягти показника торку (<$E43,7~symbol С~1,30>) і коефіцієнта стабільності імплантату (<$E78,2~symbol С~3,01>), що достовірно не відрізняється (p >> 0,05) від таких у пацієнтів контрольної групи без вад щільності КТ.
  Повний текст PDF - 218.538 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Леоненко П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Леоненко П. В. Особливості формування кісткового ложа та його модифікація при дентальній імплантації у пацієнтів з метаболічними остеопатіями та генералізованим пародонтитом / П. В. Леоненко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 464-472. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(2)__73.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Леоненко Павло Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського