Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Живиця Д. Г. 
Дисгормональні порушення у хворих на ВІЛ-інфекцію / Д. Г. Живиця, О. В. Самойленко, В. Г. Казека // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 337-342. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%282%29__54
ВІЛ-інфекція - тривала інфекційна хвороба, яка розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи. Порушення у функціонуванні імунної системи, що відбувається у разі ВІЛ-інфекції, можуть призводити до порушень у секреції гормонів і, відповідно, до дисрегуляції багатьох органів і систем. Мета роботи - вивчення ендокринного статусу у хворих на ВІЛ-інфекцію за сироватковими показниками гормонів залежно від стадії захворювання. В дослідження було включено і обстежено 25 хворих з ВІЛ-інфекцією. Контрольну групу склали 15 ВІЛ-негативних практично здорових осіб. Імунологічне обстеження включало визначення абсолютного і відносного рівнів T-лімфоцитів (CD3<^>+), T-хелперів (CD4<^>+), T-кілерів (CD8<^>+), індексу імунореактивності (CD4<^>+/CD8<^>+) за допомогою моноклональних антитіл на проточному цитофлуориметрі COULTER EPIСS XL (Beckmon Coulter, Франція). Визначення вмісту гормонів наднирників (кортизолу, дегідроепіандостерон сульфату - ДГЕА), тіреотропіну (ТТГ), гормонів щитоподібної залози (вільного тироксину - Т4, вільного трийодтироніну - Т3) в сироватці крові проводилося за допомогою імуноферментного аналізу з використаннямтест-систем Вектор-Бест (Росія). Проаналізовано зміни рівнів гормонів кори наднирників і гормонів щитовидної залози, а також імунологічний статус у 25 хворих з ВІЛ-інфекцією. У хворих на ВІЛ-інфекцію спостерігається зниження сироваткового рівня дегідроепіандостерону, вільного тироксину та вільного трийодтироніну, з компенсаторним підвищенням тиреотропіну. Також має місце значне підвищення рівня сироваткового кортизолу (у 30 разів), що є ознакою стресової ситуації на фоні супутніх опортуністичних інфекцій. Під час імунологічного дослідження виявлено значиме зниження у 8 разів абсолютної кількості CD4-лімфоцитів та відносної їх кількості - у 3,6 разу. Висновки: у хворих на ВІЛ-інфекцію спостерігається зниження сироваткового рівня дегідроепіандостерону і гормонів щитовидної залози, з компенсаторним підвищенням тиреотропіну. У пацієнтів з ВІЛ-інфекцією має місце значне підвищення рівня сироваткового кортизолу, що є ознакою стресової ситуації на фоні супутніх опортуністичних інфекцій.
  Повний текст PDF - 211.181 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Живиця Д.
  • Самойленко О.
  • Казека В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Живиця Д. Г. Дисгормональні порушення у хворих на ВІЛ-інфекцію / Д. Г. Живиця, О. В. Самойленко, В. Г. Казека // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 337-342. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(2)__54.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Живиця Дмитро Георгійович (медичні науки)
  • Казека Віталій Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського