Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Гідзинська І. М. 
Комплексна оцінка корекції факторів серцево-судинного ризику у хворих на артеріальну гіпертензію та метаболічний синдром / І. М. Гідзинська, Г. З. Мороз, А. М. Кравченко, М. В. Безугла // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 213-221. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%282%29__35
Пацієнти з метаболічним синдромом (МС) відносяться до групи високого ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Ефективний контроль факторів ризику у хворих з МС потребує активної участі як лікарів, так і пацієнтів, а також запровадження медико-організаційних заходів. Мета роботи - узагальнити результати моніторингу факторів ризику у пацієнтів з МС, які проходили обстеження в ДНУ "НПЦ ПКМ" ДУС за програмою впровадження локальних протоколів медичної допомоги (ЛПМД) хворим на артеріальну гіпертензію (АГ). За методом випадкової вибірки відібрано 65 хворих на АГ II стадії віком 35 - 65 років: чоловіків - 31, жінок - 34. Проведено клінічне, лабораторне й інструментальне обстеження на початку дослідження і через рік, а також опитування з використанням спеціально розробленої анкети. Програму моніторингу завершило 59 пацієнтів. Результати внесено до бази даних з їх математичною обробкою. Засвідчено позитивну динаміку у досягненні цільового рівня показників: збільшилась частка пацієнтів з цільовим рівнем АТ з 63,33 до 80 % та достовірно знизився середній рівень систолічного АТ - з (<$E143~symbol С~16,9>) до (<$E136,4~symbol С~11,091>) мм рт.ст.; зменшилась частка пацієнтів з гіперглікемією натще (<$Esymbol У~6,1> ммоль/л) з 36,67 до 23,33 %, з гіпертригліцеридемією (<$Esymbol У~1,7> ммоль/л) з 92,0 до 57,14 %, та зросла частка пацієнтів з нормальним рівнем холестерину ліпопротеїдів високої щільності з 42,86 до 75 % серед осіб чоловічої статі, з 21,43 до 70 % - жінок. Підвищення поінформованості хворих з питань немедикаментозної корекції ФР мало позитивний вплив на модифікацію стилю життя: збільшилась частка пацієнтів, які мають достатній рівень фізичної активності та вживають більше 400 г овочів і фруктів. Висновки: запровадження стандартизованих підходів, зокрема, ЛПМД хворим на АГ, зумовило позитивний вплив на корекцію факторів серцево-судинного ризику у пацієнтів з МС.
  Повний текст PDF - 227.541 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гідзинська І.
  • Мороз Г.
  • Кравченко А.
  • Безугла М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гідзинська І. М. Комплексна оцінка корекції факторів серцево-судинного ризику у хворих на артеріальну гіпертензію та метаболічний синдром / І. М. Гідзинська, Г. З. Мороз, А. М. Кравченко, М. В. Безугла // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 213-221. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(2)__35.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мороз Галина Зотівна (1958–) (медичні науки)
  • Кравченко Анатолій Михайлович (медичні науки)
  • Кравченко Артем Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського