Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Швець Н. І. 
Вплив комбінованої антигіпертензивної терапії на добовий профіль артеріального тиску та морфо-функціональний стан серця у хворих на артеріальну гіпертензію та тиреотоксикоз / Н. І. Швець, Т. М. Бенца, І. Л. Цимбалюк, О. А. Пастухова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 66-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%282%29__13
Наведено дані щодо застосування комбінованої антигіпертензивної терапії інгібітором ангіотензинперетворюючого ферменту Раміприлом або блокатором рецепторів ангіотензину II Телмісартаном з Метапрололом у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) та тиреотоксикоз (ТТ). Мета роботи - дослідити вплив цих комбінацій антигіпертензивних препаратів на показники добового профілю артеріального тиску (АТ) та морфофункціональний стан серця у пацієнтів з АГ та ТТ. Встановлено, що застосування даних препаратів однаково позитивно впливало на показники добового профілю АТ: середньодобові рівні систолічного (САТ) і діастолічного АТ (ДАТ) в групах 1 і 2 достовірно знизились відповідно на 20,9 (p << 0,05) і 20,4 % (р << 0,05) для САТ і на 11,6 (p << 0,05) і 9,1 % (p << 0,05) для ДАТ за рахунок зниження як денних, так і нічних показників САТ і ДАТ. Відмічалось також суттєве зниження показників середньодобової, денної та нічної варіабельності (Вар) САТ і ДАТ: Вар САТ у хворих груп 1 і 2 знизилась на 23,2 (p = 0,0001) і 39,3 % (p = 0,0001) відповідно, Вар ДАТ на 16,2 (p = 0,0001) і 18,1 % (p = 0,0001) відповідно. При цьому, Телмісартан достовірно краще (p << 0,05), ніж раміприл, впливав на варіабельність середньодобового, денного та нічного САТ. Наприкінці лікування у хворих обох груп зафіксовано зменшення маси міокарда та індексу маси міокарда лівого шлуночка (ЛШ) в середньому на 15,1 % (p << 0,05), розмірів лівого передсердя - на 13,7 і 11,9 % відповідно (p << 0,05), кінцево-діастолічного розміру ЛШ - на 9,6 і 11,6 % відповідно (p << 0,05) та покращання діастолічної функції ЛШ. Динаміка цих показників у групах 1 і 2 достовірно не відрізнялась (p >> 0,05).
  Повний текст PDF - 221.132 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Швець Н.
  • Бенца Т.
  • Цимбалюк І.
  • Пастухова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Швець Н. І. Вплив комбінованої антигіпертензивної терапії на добовий профіль артеріального тиску та морфо-функціональний стан серця у хворих на артеріальну гіпертензію та тиреотоксикоз / Н. І. Швець, Т. М. Бенца, І. Л. Цимбалюк, О. А. Пастухова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 66-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(2)__13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бенца Тетяна Михайлівна (медичні науки)
  • Цимбалюк Ірина Леонідівна (медичні науки)
  • Пастухова Оксана Анатоліївна (медичні науки)
  • Пастухова Олександра Андріївна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського