Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Чорненький І. М. 
Експериментальне дослідження ступеню адгезивності металевих поверхонь кобальто - хромового сплаву штифтових конструкції в залежності від методів струминної абразивної обробки / І. М. Чорненький // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 398-408. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%281%29__63
З огляду на клінічну актуальність нових підходів на вплив адгезивних властивостей металевих штифтових конструкцій виконана робота є дослідження впливу піскоструминної обробки поверхні кобальто-хромового (Co - Cr) сплаву і експериментальне дослідження впливу на адгезивність. Мета роботи - підвищення ефективності відновлення коронкової частини зубів штифтовими конструкціями шляхом удосконалення методик обробки поверхні суцільнолитих штифтових конструкцій. Експеримент проведено на металевих зразках на базі кафедри ортопедичної стоматології Інституту стоматології НМАПО ім. П. Л. Шупика і лабораторне дослідження растровою електронною мікроскопією в Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, та експериментальних досліджень на адгезію в Національному технічному університеті України (Київському політехнічному інституті). Таким чином, аналізуючи результати у разі використання традиційної методики піскоструминним приладом за допомогою оксиду алюмінію, досягнуто розпушення поверхні металу, що надає збільшення площини з'єднання з фіксуючим цементом і покращання адгезивних властивостей тканини зуба - цемент - метал. Висновок: результати одержаних експериментальних даних показали, що у разі використання 3-ступеневої піскоструминної технології обробки поверхні металу одержано покращані адгезивні властивості та за умов використання в клінічній практиці на штифтових конструціях буде збільшений опір напружено-деформованого стану відновлених зубів.Нові підходи до впливу на адгезивність тканин дентину кореневого каналу з металевими штифтовими конструкціями є на сучасному етапі актуальною проблемою. Мета дослідження - підвищення ефективності відновлення коронкової частини зубів штифтовими конструкціями шляхом дослідження методик сучасної обробки поверхні у поєднанні з кондиціюванням тканин дентину кореневого каналу. Експеримент проведено на підготовлених зразках на базі кафедри ортопедичної стоматології Інституту стоматології НМАПО ім. П. Л. Шупика, лабораторне дослідження з растровою електронною мікроскопією - в Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, та експериментальні дослідження на адгезію - в НТТУ (КПІ). Використання традиційної методики підготовки дентину каналу кореня досягнуто, розкривання дентинних канальців, що надає збільшення мікромеханічного з'єднання площини з фіксуючим цементом і подальше покращання адгезивних властивостей тканини зуба - цемент - метал. Висновок: результати одержаних експериментальних даних показали, що за умов використання різної швидкості обертального інструменту у поєднанні з кондиціюванням за сучасної технології обробки тканин дентину каналу кореня досліджено адгезивні властивості.
  Повний текст PDF - 1.362 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чорненький І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чорненький І. М. Експериментальне дослідження ступеню адгезивності металевих поверхонь кобальто - хромового сплаву штифтових конструкції в залежності від методів струминної абразивної обробки / І. М. Чорненький // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 398-408. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(1)__63.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чорненький Ігор Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського