Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Кваченюк А. М. 
Роль кальцитоніну в діагностиці медулярного раку щитоподібної залози / А. М. Кваченюк, Д. В. Рейзін, Д. А. Кваченюк // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 25-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%281%29__6
Після того, як була встановлена властивість медулярної карциноми (МК) щитоподібної залози (ЩЗ) до підвищеного синтезу і секреції кальцитоніну - поліпептидного гормону, який продукується C-клітинами, - визначення його стало основним високочутливим і специфічним діагностичним маркером цього виду пухлин. В той же час, думки щодо діагностичної необхідності визначення рівня кальцитоніну у крові хворих до операції дещо розходяться. В літературі наведено інформацію про існування кореляції між доопераційним рівнем кальцитоніну та розміром пухлини чи кількістю метастазів. Після хірургічного втручання з приводу МК ЩЗ рівень кальцитоніну залишається найчутливішим тестом пролонгації захворювання. Мета роботи - дослідження вмісту кальцитоніну в сироватці крові пацієнтів з МК ЩЗ залежно від ряду клінічних особливостей перебігу хвороби. Матеріалом для дослідження були результати обстеження 72 хворих, які знаходилися на лікуванні в хірургічному відділі ДУ "Інститут ендокринології і обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України". Рівень кальцитоніну у сироватці крові визначали до та після проведення оперативного втручання за допомогою імуноферментного методу з використанням наборів фірми "DRG International Inc.". Статистичну обробку даних проводили за використання критерію t Стьюдента і непараметричного критерію U Вілкоксона - Мана - Уітні. Аналізуючи одержані дані, встановлено, що зниження рівня кальцитоніну в крові пацієнтів у післяопераційному періоді свідчить про радикальність проведеного лікування, а його підвищення у подальшому (вище 100 пг/мл) - про наявність рецидиву хвороби чи метастазування пухлини. Диференційний аналіз результатів визначення концентрації гормону в динаміці спостереження за прооперованими пацієнтами з урахуванням статі хворих, розміру видаленої пухлини, наявності доопераційних метастазів і доопераційної величини концентрації кальцитоніну надасть змогу своєчасно й адекватно контролювати виникнення рецидиву захворювання.
  Повний текст PDF - 301.208 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кваченюк А.
  • Рейзін Д.
  • Кваченюк Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кваченюк А. М. Роль кальцитоніну в діагностиці медулярного раку щитоподібної залози / А. М. Кваченюк, Д. В. Рейзін, Д. А. Кваченюк // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 25-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(1)__6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кваченюк Андрій Миколайович (медичні науки)
  • Рейзін Денис Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського