Наукова періодика України Запорізький медичний журнал


Михалюк Є. Л. 
Фізіологічні та потенційно патологічні зміни на ЕКГ у представників плавання різних спортивних кваліфікацій / Є. Л. Михалюк, В. В. Сиволап, Л. М. Гуніна, Р. В. Головащенко // Запорожский медицинский журнал. - 2019. - Т. 21, № 1. - С. 39-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2019_21_1_9
Мета роботи - вивчити показники біоелектричної активності міокарда у представників плавання на дистанції від 100 до 400 метрів різних спортивних кваліфікацій у підготовчому періоді тренувального процесу. На початку підготовчого періоду обстежили 257 спортсменів віком від 11 до 29 років (середній вік - 15,40 року), які займаються плаванням, мають кваліфікацію від III розряду до заслуженого майстра спорту (ЗМС), змагальна дистанція - 100 - 400 метрів. Біоелектричну активність міокарда вивчали на діагностичному автоматизованому комплексі "Кардіо+". Для диференційної діагностики спортсменам з правопередсердним ритмом, міграцією водія ритму (МВР) та змінами кінцевої частини шлуночкового комплексу (ЗКЧШК) виконали пробу з фізичним навантаженням на велоергометрі - субмаксимальний тест PWC170, а спортсменам із синдромом CLC і блокадою передньо-верхньої гілки лівої ніжки пучка Гіса (БПВГЛНПГ) - ехокардіографію на апараті My Lab Seven (Італія). Серед плавців рівня майстер спорту - ЗМС порівняно зі спортсменами кваліфікації кандидат у майстри спорту (КМС)-1 розряд менше осіб із правопередсердним ритмом і синдром ранньої реголяризації шлуночків (СРРШ); порівняно з плавцями кваліфікації II - III розряд, у них частіше діагностували брадикардію, підвищений вольтаж ЕКГ і ЗКЧШК, рідше - синдром CLC. У плавців кваліфікації КМС-1 розряд порівняно зі спортсменами II - III розряду частіше виявляють підвищений вольтаж ЕКГ, СРРШ, але серед них менше осіб із синдромом CLC та T-infantile. Висновки: після фізичного навантаження, а саме субмаксимального тесту PWC170 у спортсменів із правопередсердним ритмом і МВР відбувалося відновлення синусового ритму, у спортсменів зі ЗКЧШК - нормалізація ЕКГ. У спортсменів із синдромом CLC і БПВГЛНПГ, за даними ехокардіографії, не встановлена дилатація та гіпертрофія серця, а наявність НБПНПГ і СРРШ варто розглядати як особливості ЕКГ.
  Повний текст PDF - 339.875 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Михалюк Є.
  • Сиволап В.
  • Гуніна Л.
  • Головащенко Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Михалюк Є. Л. Фізіологічні та потенційно патологічні зміни на ЕКГ у представників плавання різних спортивних кваліфікацій / Є. Л. Михалюк, В. В. Сиволап, Л. М. Гуніна, Р. В. Головащенко // Запорожский медицинский журнал. - 2019. - Т. 21, № 1. - С. 39-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2019_21_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Михалюк Євген Леонідович (медичні науки)
  • Сиволап Віталій Вікторович (1966–) (медичні науки)
  • Гуніна Лариса Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського