Наукова періодика України Запорізький медичний журнал


Гичка К. М. 
Оцінювання впливу терапії інтерфероном β-1b на рівень і патологічну природу імуноглобулінів IgG у хворих на розсіяний склероз / К. М. Гичка, М. О. Бойчук, Т. І. Думич, С. Я. Парижак, Р. О. Білий, Т. І. Негрич // Запорожский медицинский журнал. - 2018. - Т. 20, № 6. - С. 762-767. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2018_20_6_6
Мета роботи - вивчити та оцінити ефективність впливу терапії інтерфероном <$E beta - 1b> (ІФН) на рівень і патологічну природу імуноглобулінів IgG у хворих на розсіяний склероз (РС). Робота присвячена проблемі РС та інших демієлінізувальних захворювань. Критерії залучення пацієнтів: вік від 18 до 65 років, а також вірогідний РС згідно з критеріями Мак Дональда (2010). У дослідженні взяли участь 32 особи, які хворі на РС, і 23 практично здорові особи. Після отримання письмової згоди пацієнта здійснювали забір периферичної крові з вени з використанням вакуумної системи Vacuette та виділяли сироватку для визначення антитіл до основного білка мієліну (ОБМ) і виявлення глікозилювання імуноглобулінів за допомогою лектин-імуноферментного аналізу. Встановили підвищений вміст анти-ОБМ антитіл класу IgG та IgM антитіл у нелікованих хворих на РС порівняно зі здоровими. У групі хворих, які отримували терапію ІФН, спостерігали вищий рівень експонування антизапальних сіалових залишків на молекулах IgG й асоційованих нативних імунних комплексах, а також посилене експонування фукозильованих корових триманозидних залишків на молекулах IgG та асоційованих нативних імунних комплексах порівняно з нелікованими пацієнтами. Висновки: сироватки крові хворих на РС, які отримували лікування ІФН, характеризувалися пониженим рівнем антитіл до основного білка мієліну класів IgG та IgM і посиленим експонуванням термінальних залишків сіалових кислот на молекулах IgG та IgM порівняно з нелікованими хворими. Логічно припустити, що терапія ІФН може призводити по появи нативних імунних комплексів молекул IgG, що мають антизапальні властивості, та/чи до зменшення рівня патологічних автоантитіл класів IgG та IgM до компонентів нервової системи, як це показано для анти-ОБМ автоантитіл.
  Повний текст PDF - 633.688 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гичка К.
  • Бойчук М.
  • Думич Т.
  • Парижак С.
  • Білий Р.
  • Негрич Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гичка К. М. Оцінювання впливу терапії інтерфероном β-1b на рівень і патологічну природу імуноглобулінів IgG у хворих на розсіяний склероз / К. М. Гичка, М. О. Бойчук, Т. І. Думич, С. Я. Парижак, Р. О. Білий, Т. І. Негрич // Запорожский медицинский журнал. - 2018. - Т. 20, № 6. - С. 762-767. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2018_20_6_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Негрич Тетяна Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського