Наукова періодика України Запорізький медичний журнал


Олійник Н. С. 
Персоніфіковані підходи до лікування лейоміоми матки / Н. С. Олійник, Н. С. Луценко // Запорожский медицинский журнал. - 2018. - Т. 20, № 6. - С. 793-799. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2018_20_6_11
Мета роботи - вибір персоніфікованих підходів до лікування лейоміоми матки, враховуючи тип її кровопостачання. Обстежили 190 жінок із патологією матки та ендометрію (основна група) і 34 відносно здорових жінок без патології матки та ендометрію (контрольна група). Проаналізували результати їх обстеження та лікування з 2011 до 2015 р. Ультразвукову діагностику виконали з доплерометрією та за методикою кольорового доплерометричного картування на ультразвуковому сканері Voluson Е8 (Велика Британія) мультичастотним ендовагінальним датчиком із частотою 7,5 МГц і мультичастотним конвексним абдомінальним датчиком із частотою 3,5 МГц. Дослідження виконали у фолікулярну фазу менструального циклу (МЦ) при нормальному МЦ та за показаннями за наявності порушень МЦ. У випадку великих розмірів матки вимірювання міоматозних вузлів (МВ) виконували трансабдомінально. Встановили особливості кровопостачання МВ, що впливають на перебіг захворювання, оскільки ангіоархітектоніка вузла позначається на його тканинній проліферації. Наведено класифікацію МВ залежно від типу кровопостачання та запропоновано персоніфікований підхід до вибору методу лікування, враховуючи особливості індивідуального кровообігу за даними доплерометрії. Висновки: тип кровообігу у вузлі впливає на розвиток захворювання. Так, при аваскулярному й периферичному типах ангіоархітектоніки виявили високий IP (0,70 і більше), що свідчить про низький рівень кровопостачання, тому рекомендоване динамічне спостереження та використання антипроліферативних препаратів. При центральному та змішаному типах із низькими й середніми рівнями резистентності (IP 0,69 і менше), коли визначають посилене кровопостачання МВ, доцільно розглянути питання про емболізацію маткових судин або оперативне лікування. Дуже низькі індекси резистентності пухлини (0,45 і менше), що характерні для саркоми матки й ділянок деструкції вузла, потребують розв'язання питання про оперативне втручання і/або консультацію онкогінеколога.
  Повний текст PDF - 841.465 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Олійник Н.
  • Луценко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Олійник Н. С. Персоніфіковані підходи до лікування лейоміоми матки / Н. С. Олійник, Н. С. Луценко // Запорожский медицинский журнал. - 2018. - Т. 20, № 6. - С. 793-799. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2018_20_6_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Олійник Наталія Сергіївна (медичні науки)
  • Луценко Ніна Степанівна (медичні науки)
  • Луценко Наталія Степанівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського