Наукова періодика України Запорізький медичний журнал


Боярська Л. М. 
Особливості варіабельності серцевого ритму у дітей із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою / Л. М. Боярська, К. О. Іванова, Л. В. Кравець, Т. О. Левчук // Запорожский медицинский журнал. - 2014. - № 2. - С. 39-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2014_2_12
Мета роботи - вивчити особливості варіабельності серцевого ритму (ВСР) у дітей та підлітків з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ), використовуючи добове моніторування за Холтером. Добове моніторування за Холтером проведено 60 дітям віком від 9 до 17 років (середній вік - 14), з них 34 дитини з ГЕРХ склали групу спостереження. Групу контролю склали 26 дітей із захворюваннями гастродуоденальної зони без клініко-ендоскопічних проявів з боку стравоходу. Групи були однорідні за віком та статтю. Тривалість захворювання - від 1 до 7 років. На підставі одержаних даних діти розподілені за діагнозом: 11 дітей з ГЕРХ з езофагітом (1 група), 23 дитини з ендоскопічно негативною формою ГЕРХ (2 група), 26 - дітей з хронічним гастродуоденітом без ураження стравоходу (3 група). Аналіз ВСР проводився за допомогою часового методу (SDNNi, RMSSD, pNN50). Одержані результати порівнювали з референтними показниками дітей відповідного віку. Для дітей з хронічною патологією ШКТ характерні зміни вегетативного статусу в бік симпатикотонії (54 % дітей з езофагітом, 89 % дітей з ендоскопічно негативною формою ГЕРХ та 57,5 % дітей контрольної групи). У процесі ГЕРХ зміни більш виразні, що проявляється коливанням значень показників часового аналізу - від виразної симпатикотонії до виразної ваготонії. Наявність ендоскопічних змін в стравоході не впливає на тяжкість вегетативної дисфункції у дітей згідно з показниками ВСР вдень, але вночі серед дітей з ендоскопічно негативною ГЕРХ та контрольної групи кількість дітей з показниками ВСР в межах референтних значень збільшилась. У 26,5 % дітей з ГЕРХ зареєстровано змінений циркадний індекс (ЦІ), як ригідний, так і посилений. У дітей з ендоскопічними змінами в стравоході змінений ЦІ реєструвався частіше, ніж у разі ендоскопічно негативної форми ГЕРХ. Тривалість захворювання не впливала на виразність вегетативної дисфункції, але більш виразні зміни були характерні для дівчаток-підлітків.Приведены данные исследования вариабельности сердечного ритма у детей с гастроэзофагеальной рефлюксной болезнью. Особенностью таких детей является преобладание симпатической активности в течение суток у девочек и при наличии проявлений недифференцированной дисплазии соединительной ткани.
  Повний текст PDF - 428.905 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Боярська Л.
  • Іванова К.
  • Кравець Л.
  • Левчук Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Боярська Л. М. Особливості варіабельності серцевого ритму у дітей із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою / Л. М. Боярська, К. О. Іванова, Л. В. Кравець, Т. О. Левчук // Запорожский медицинский журнал. - 2014. - № 2. - С. 39-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2014_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Боярська Людмила Миколаївна (медичні науки)
  • Іванова Катерина Олексіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського