Наукова періодика України Здоров'я жінки


Оріщак І. К. 
Комплексна реабілітаційна терапія генітального ендометріозу у жінок з ендометріоз-асоційованою безплідністю / І. К. Оріщак, О. М. Макарчук, М. І. Римарчук, О. М. Островська // Здоровье женщины. - 2019. - № 6. - С. 84-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_6_21
Найбільш актуальним і найменш дослідженим є взаємозв'язок генітального ендометріозу (ГЕ) із порушеннями фертильної функції. Саме відсутність чіткого алгоритму обстеження для раннього виявлення ГЕ, а також вибору адекватного лікування потребує подальшого розроблення цих питань як для підвищення якості життя у зазначеної категорії жінок, так і для покращання репродуктивного потенціалу. Мета дослідження - підвищення ефективності реабілітаційної терапії у пацієнток із ГЕ та порушенням фертильності на підставі оцінки окремих факторів і механізмів імунологічної взаємодії та оптимізації шляхів подолання цих негативних впливів. Для досягнення мети було обстежено 68 пацієнток з ендометріоз-асоційованою безплідністю (ЕАБ), у яких проведено оцінювання характеру гормонального дисбалансу, порушень окремих ланок імунного захисту у взаємозв'язку з коливанням рівнів окремих онкомаркерів. Для визначення ефективності результатів запропонованих програм пацієнток з ЕАБ було розподілено на дві групи дослідження - основну (38 жінок) і групу порівняння (30 пацієнток). Особливостями запропонованої лікувальної програми було використання після оперативного втручання комплексної терапії з застосуванням гестагенів (дідрогестерону у контрацептивному режимі) та антипроліферативного комплексу: індол-3-карбінол і епігалокатехін-3-галат. Характерними ознаками аденоміозу є збільшення у цієї категорії хворих рівнів ЛГ (у 2,67 разу) і ФСГ (в 1,98 разу) переважно у II фазі менструального циклу, а також збільшення рівня естрадіолу, особливо у фолікуліновій фазі менструального циклу (у 2,13 разу). У хворих із внутрішнім ендометріозом у 30,9 % випадків (за даними УЗД) і у 41,1 % випадків (за даними гістологічного дослідження) спостерігалися прояви гіперпластичних процесів ендометрія. Підвищення рівня СА-125 у сироватці крові (за нашими даними - у 3,1 разу) у жінок із зовнішнім ГЕ є ефективним діагностичним маркером для підтвердження наявності цієї патології. Отже, слід відзначити, що запропонована реабілітаційна фармакотерапія ГЕ у післяопераційний період є ефективною у лікуванні больового синдрому та підвищує фертильність у разі ЕАБ.
  Повний текст PDF - 142.436 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Оріщак І.
  • Макарчук О.
  • Римарчук М.
  • Островська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Оріщак І. К. Комплексна реабілітаційна терапія генітального ендометріозу у жінок з ендометріоз-асоційованою безплідністю / І. К. Оріщак, О. М. Макарчук, М. І. Римарчук, О. М. Островська // Здоровье женщины. - 2019. - № 6. - С. 84-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_6_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Макарчук Оксана Михайлівна (медичні науки)
  • Римарчук Маріяна Іванівна (медичні науки)
  • Островська Оксана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського