Наукова періодика України Здоров'я жінки


Скрипченко Н. Я. 
Корекція способу життя як допоміжна прегравідарна підготовка та профілактика акушерських ускладнень у жінок з аденоміозом / Н. Я. Скрипченко, О. М. Павлова, Т. М. Мазур // Здоровье женщины. - 2019. - № 2. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_2_15
Мета дослідження - оцінювання ефективності запропонованого методу корекції способу життя як допоміжної прегравідарної підготовки та профілактики акушерських ускладнень у жінок з аденоміозом. Обстежено 65 пацієнток репродуктивного віку (29 - 32 роки) з аденоміозом 1 - 2-го ступеня. Контрольна група (КГ) - 38 здорових жінок. Відмінності між групами: прегравідарна підготовка (I група отримала рекомендації щодо дієти та дозовані фізичні навантаження, II група - комбіновані оральні контрацептиви) та ведення вагітності (I група отримувала зберігальну терапію та дотримувалась аліментарної корекції, II - отримувала виключно зберігальну терапію). Оцінювали рівні прогестерону, плацентарного лактогену, фактора некрозу пухлини, інтерлейкіну-6 (ІЛ-6), відсоток настання вагітностей, перебіг вагітності на ранньому терміні, репродуктивні втрати. У 87 % жінок з аденоміозом зафіксовано прояви запального процесу різної локалізації у малому тазі, безплідність діагностовано у 94 % жінок. Рівень ІЛ-6 у жінок з аденоміозом до лікування був підвищеним майже у 2,6 разу. Підвищення рівня фактора некрозу пухлини-alpha асоціюється з дисфункцією внутрішніх органів, можливим розвитком септичних ускладнень. Зниження рівня прогестерону у пацієнток з аденоміозом підтверджує патогенетичний механізм розвитку захворювання. У I групі у 80 % (28) пацієнток настала вагітність, з яких у 42,8 % (12) виявлено ознаки загрози переривання, у 14,3 % (4) зафіксовано репродуктивні втрати. Вагітність у II групі виявлена у 80 % (24) пацієнток, з яких у 50 % (12) спостерігалась загроза переривання та у 25 % (6) фіксували репродуктивні втрати. Встановлено, що прегравідарна підготовка, що включала в себе фізичне навантаження та дієтичне харчування, сприяла покращанню репродуктивної функції, нормалізації цитокінового та гормонального профілів у динаміці прогресування вагітності, зумовлювала зменшення акушерських і перинатальних втрат у жінок з аденоміозом.
  Повний текст PDF - 148.851 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скрипченко Н.
  • Павлова О.
  • Мазур Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скрипченко Н. Я. Корекція способу життя як допоміжна прегравідарна підготовка та профілактика акушерських ускладнень у жінок з аденоміозом / Н. Я. Скрипченко, О. М. Павлова, Т. М. Мазур // Здоровье женщины. - 2019. - № 2. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скрипченко Наталія Яківна (медичні науки)
  • Павлова Олена Михайлівна (медичні науки)
  • Мазур Тамара Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського