Наукова періодика України Здоров'я жінки


Круть Ю. Я. 
Фактори ризику затримки росту плода у вагітних із артеріальною гіпертензією / Ю. Я. Круть, О. В. Дейніченко // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 88-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_17
Проблема затримки росту плода (ЗРП) є актуальною проблемою сучасного акушерства. Існуючі сьогодні критерії ЗРП не надають можливості діагностувати її на ранніх термінах вагітності. Це призводить до запізнілого проведення лікувальних і превентивних заходів. Отже, виникає необхідність удосконалення методів діагностики ЗРП. Мета дослідження - визначення за допомогою анамнестичних і клініко-інструментальних стандартних методів факторів ЗРП у вагітних із артеріальною гіпертензією (АГ). Проведено ретроспективний аналіз 117 історій хвороб вагітних пацієнток із АГ, які знаходилися на лікуванні у Запорізькому обласному перинатальному центрі у 2017 - 2018 рр. Виконано дослідження методом "випадок - контроль". Жінки спостерігалися у термінах 26 - 36 тиж вагітності. Вагітних розподілили на дві групи. До 1-ї групи (основної) ввійшли 14 вагітних із хронічною АГ (ХАГ), у яких діагностували ЗРП. До 2-ї групи (група порівняння) ввійшли 103 жінки із АГ, у яких не виявлено ЗРП. Спостереження за вагітними проводили згідно з діючими клінічними протоколами. Статистичний аналіз виконували з використанням програми "STATISTICA" for Windows 6.0" (Stat Soft Inc., N AXXR712D833214FAN5). Статистично значущих відмінностей між групами пацієнток за структурою інших супутніх захворювань виявлено не було (p >> 0,05). Слід відзначити, що у переважної більшості жінок 1-ї групи встановлювали 2-й ступінь ХАГ (78,6 %), тоді як у більшості пацієнток 2-ї групи (52,4 %) визначали 1-й ступінь ХАГ (p << 0,05). У переважної більшості пацієнток основної групи систолічний артеріальний тиск перевищував 140 мм рт.ст. (78,6 %), а діастолічний перевищував 90 мм рт.ст. (85,7 %) (p << 0,01). Порушення матково-плацентарного кровообігу (ПМПК) визначали у 92,9 % пацієнток 1-ї групи та у 20,4 % осіб групи порівняння (p << 0,001). При цьому ПМПК 3-го ступеня виявляли у 35,9 % жінок 1-ї групи та у 1 % пацієнток групи порівняння (p << 0,05). Усі вагітні отримували лікування згідно з медичними стандартами МОЗ України. Об'єм призначеної терапії не мав впливу на формування ЗРП (p << 0,05). Фізіологічні пологи відбулися у більшості роділь. За аналізом анамнестичних і стандартних клініко-інструментальних показників визначено наступні фактори ризику ЗРП: ХАГ 2-го ступеня, перевищення показників артеріального тиску понад 140 і 90 мм рт.ст., наявність ПМПК 2-го та 3-го ступенів. Призначення стандартних режимів лікування не впливало на розвиток ЗРП.
  Повний текст PDF - 358.269 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Круть Ю.
  • Дейніченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Круть Ю. Я. Фактори ризику затримки росту плода у вагітних із артеріальною гіпертензією / Ю. Я. Круть, О. В. Дейніченко // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 88-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Круть Юрій Якович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського