Наукова періодика України Здоров'я жінки


Степаненко Т. О. 
Особливості психологічної адаптації жінок з ранньою менопаузою / Т. О. Степаненко // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 103-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_21
Мета дослідження - вивчення особливостей рівня ситуативної та особистісної тривожності, а також рівня депресії у жінок із раннім настанням періоду менопаузи. Обстежено 214 жінок, 74 з яких мали скарги на припинення менструацій у віці до 40 років (I група), 70 жінок у менопаузі, що настала у віці після 45 років (II група), та 70 жінок віком 38 - 42 роки з непорушеною менструальною функцією (III група). Всім жінкам запропоновано заповнити шкалу реактивної та особистісної тривожності, результати для кожного виду тривожності оцінено у градаціях: до 30 балів - низька; 31 - 45 - середня; 46 і більше - висока тривожність. Крім того, всім учасникам запропоновано заповнити шкалу Цунга, результат оцінено за діапазоном суми балів у градаціях: 25 - 49 - нормальний стан, 50 - 59 - легка депресія, 60 - 69 - помірна депресія, 70 і більше - тяжка депресія. Статистичну вірогідність відмінностей між групами оцінено за методом Колмогорова - Смирнова. Незалежно від віку настання періоду менопаузи, не більше 28 % пацієнток мали низький рівень ситуативної тривожності, у той час як такий результат є властивим більше ніж половині жінок тої самої вікової категорії зі збереженою репродуктивною функцією. Високий рівень особистісної тривожності виявлено серед пацієнток I групи - 27 %, що значно більше, ніж у жінок із настанням періоду менопаузи після 45 років або зі збереженою репродуктивною функцією. У групі раннього завершення репродуктивної функції у 87,8 % жінок під час опитування зазначали той чи інший ступінь тяжкості депресії, у групі менопаузи після 45 років - лише половина. Абсолютна більшість пацієнток в обох групах мала легку форму депресивного настрою, проте частота тяжкої депресії майже у 6 разів є вищою у групі ранньої менопаузи. Отримані результати свідчать, що рання менопауза супроводжується не лише більш тяжкими соматичними проявами (наприклад ураження серцево-судинної системи), але і більш вираженими психологічними розладами - високим рівнем не лише ситуативної, але й особистісної тривожності, а також більшою поширеністю депресії та тяжкої її форми. Такі результати є додатковим аргументом на користь необхідності корекції менопаузальних розладів у даних жінок.
  Повний текст PDF - 272.056 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Степаненко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Степаненко Т. О. Особливості психологічної адаптації жінок з ранньою менопаузою / Т. О. Степаненко // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 103-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського