Наукова періодика України Здоров'я жінки


Луценко Н. С. 
Сучасні можливості негормональної корекції клімактеричних розладів у жінок у перименопаузальний період / Н. С. Луценко, О. Д. Мазур, Н. Ф. Єфіменко // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 95-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_20
Мета дослідження - оцінювання ефективності препарату ноофен у жінок із клімактеричними розладами легкого та середнього ступенів у перименопаузальний період (ПМП). Комплексно обстежено 51 жінку у ПМП: I основна група - 20 пацієнток із легким ступенем клімактеричного синдрому (КС), II основна група - 16 жінок із клімактеричними розладами середньої тяжкості. До контрольної групи ввійшли 15 практично здорових жінок. Для корекції перименопаузальних порушень використовували препарат ноофен (АО "Олайнфарм", Латвія) за запропонованою схемою. Ефективність негормональної корекції симптомів КС оцінювали за динамікою модифікованого менопаузального індексу, особливостями гормонального статусу та результатами психодіагностичного обстеження. У жінок основних груп переважали нейровегетативні (14,5 +- 2,6 і 26,6 +- 4,2 бала у I і II групах спостереження) та психоемоційні розлади (4,9 +- 1,3 і 11,2 +- 1,6 бала відповідно). Рівні гормонів (ФСГ, E2, ПРЛ) відповідали перименопаузальним значенням, але достовірно відрізнялись від показників групи контролю. Виявлено індивідуально-особистісні властивості жінок з КС, зокрема інтроверсію та емоційну нестабільність. Порівняльний аналіз за шкалами Спілбергера - Ханіна засвідчив, що більш ніж у половини жінок (55,0 %) I основної та у більшості (81,25 %) жінок II основної групи проти 33,35 % - у групі контролю діагностовано високий рівень особистісної тривожності; середній рівень ситуативної тривожності був найвищим у жінок II групи 54,83 +- 6,0 проти 43,2 +- 5,3 бала в I основній групі та 36,3 +- 4,8 бала у пацієнток без клімактеричних порушень. У 24 жінок основної групи виявлено сексуальну дисфункцію, при цьому її ступінь був найбільшим за середньої тяжкості клімактеричних розладів. Негормональна корекція ПМП за допомогою препарату ноофен сприяла зниженню сумарного менопаузального індексу та призвела до зникнення клінічних проявів КС у 10 жінок у I та у 6 - у II групах. Достовірне зниження рівнів особистісної та реактивної тривожності на тлі терапії довело виражений транквілізувальний ефект похідного ГАМК і бета-фенілетиламіну. Покращання психоемоційного та сексуального стану сприяло підвищенню основних показників якості життя пацієнток у ПМП. Результати дослідження довели високу ефективність препарату ноофен для негормональної корекції нейровегетативних і психоемоційних розладів у жінок у ПМП.
  Повний текст PDF - 740.1 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Луценко Н.
  • Мазур О.
  • Єфіменко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Луценко Н. С. Сучасні можливості негормональної корекції клімактеричних розладів у жінок у перименопаузальний період / Н. С. Луценко, О. Д. Мазур, Н. Ф. Єфіменко // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 95-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Луценко Ніна Степанівна (медичні науки)
  • Луценко Наталія Степанівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського