Наукова періодика України Здоров'я жінки


Нідельчук О. В. 
Аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок з пренатально діагностованими вродженими вадами розвитку легенів і грудної клітки у плода / О. В. Нідельчук, Т. В. Авраменко, І. Ю. Гордієнко, Г. О. Гребініченко // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 54-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_12
Мета дослідження - аналіз перебігу вагітності, пологів у жінок із пренатально діагностованими вродженими вадами розвитку легенів (ВВРЛ), грудної клітки (ГК) і діафрагми у плодів, стану плодів і новонароджених з даною патологією. Проаналізовано індивідуальні картки вагітної та породіллі, картки розвитку новонароджених у 30 жінок, які народили дітей з ВВРЛ, діафрагми та ГК у відділеннях ДУ "ШАГ ім. О. М. Лук'янової НАМНУ" (основна група), та 250 жінок із нормальним розвитком плода, які спостерігались у жіночій консультації поліклініки N 5 Шевченківського району м. Київ у 2011 - 2013 рр. (контрольна група). Визначено достовірно більшу кількість вагітних віком менше 19 років, вагітних з обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом, а також вищу частоту запальних гінекологічних захворювань, інфекційних захворювань, екстрагенітальної патології серед пацієнток основної групи у порівнянні з контролем. Частота загрози переривання вагітності у I триместрі в основній групі була достовірно вищою (30 %) у порівнянні з контролем (9,2 %). Багатоводдя в основній групі визначали у 33,3 % випадків - достовірно частіше, ніж у контрольній групі (1,6 %); маловоддя діагностували в основній групі у невеликої кількості пацієнтів (6,7 %). У жінок основної групи розродження достовірно частіше проводили шляхом кесарева розтину (53,3 проти 12,4 % у контрольній групі; p << 0,01), що частково є наслідком стандартного плану ведення пологів за вродженої діафрагмальної грижи у плода. Незважаючи на більш щадний спосіб розродження, діти з основної групи після народження частіше були у тяжкому стані: 46,6 % під час народження отримали оцінку за шкалою Апгар 4 - 6 балів, 46,6 % - менше 4-х балів і лише 6,6 % новонароджених отримали оцінку більше 6-и балів. У контрольній групі оцінку << 7 балів під час народження отримала достовірно менша кількість дітей - 4,4 % (p << 0,01). Висока захворюваність інфекційної етіології у вагітних основної групи надає підстави припустити вплив чинників, пов'язаних з інфікуванням та/або системами запальних реакцій, на формування вроджених вад розвитку легенів, діафрагми та ГК у плода; вплив цих чинників також може бути причиною загрози переривання вагітності у I триместрі. У переважної більшості дітей із ВВРЛ, діафрагми і ГК фіксували тяжкий стан одразу після народження, що слід ураховувати під час планування спеціалізованої допомоги новонародженим.
  Повний текст PDF - 323.25 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нідельчук О.
  • Авраменко Т.
  • Гордієнко І.
  • Гребініченко Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нідельчук О. В. Аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок з пренатально діагностованими вродженими вадами розвитку легенів і грудної клітки у плода / О. В. Нідельчук, Т. В. Авраменко, І. Ю. Гордієнко, Г. О. Гребініченко // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 54-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нідельчук Оксана Василівна (медичні науки)
  • Авраменко Тетяна Василівна (медичні науки)
  • Гордієнко Ірина Юріївна (медичні науки)
  • Гребініченко Ганна Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського