Наукова періодика України Здоров'я жінки


Якимчук Н. В. 
Поширеність різних типів психологічної домінанти під час вагітності високого акушерського та перинатального ризику. Особливості акушерських ускладнень із урахуванням психосоматичних взаємозв’язків / Н. В. Якимчук // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 70-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_8_16
Мета дослідження - встановлення структури та частоти типів психологічного компонента гестаційної домінанти (ПКГД) , що впливають на показники репродуктивних втрат та ускладнений перебіг вагітності у жінок групи високого ступеня акушерського та перинатального ризику. Базуючись на отриманих результатах ретроспективного дослідження, було проведено прогностичне оцінювання можливих факторів ризику ускладненого перебігу вагітності у жінок із об'єктивізованими проявами плацентарної дисфункції. Оцінка структури типів ПКГД продемонструвала високий відсоток несприятливих типів ПКГД (практично половина спостережень), а також статистично значущу залежність між особливостями перебігу вагітності та пологів, що мають тісний зв'язок із порушенням нлацентадії, гестаційними ускладненнями, що його супроводужують (прееклампсія та дистрес плода) та прогресуванням дизадаптації матково-плацентарного кровообігу. Все це є несприятливим психоемоційним фактором, перш за все у разі діагностування тривожного типу ПКГД, і підвищує ризик і прогресування плацентарної дисфункції у 7,27 разу (OR - 7,27; 95% CI:4,66 - 11,35) та вимагає психологічної допомоги вже на прєконцепційному етапі. Отримані дані клініко-анамнестичних особливостей надали можливість провести оцінювання значущості основних факторів і прогнозувати ризик плацентарної дисфункції та ускладненого перебігу гестації у жінок із групи високого перинатального ризику. Все, зазначене, надає можливість припустити, що домінування несприятливих типів ПКГД є наслідком дії великої кількості патологічних причин із реалізацією різноманітних, часто перехресних, патофізіологічних шляхів. У більшості випадків це комбінація декількох причин, які можуть діяти одночасно або послідовно. Отримані результати свідчать про достатність резервів для зменшення кількості випадків негативних перинатальних наслідків, серед яких не тільки ретельне оцінювання акушерського та соматичного анамнезу, але й комплексне клініко-лабораторне обстеження, що надає можливість сформувати групи підвищеного ризику, диференціювати надання психологічної допомоги жінкам і вибудовувати профілактичні заходи та терапевтичну допомогу уже на етапі планування агітності. Перспективним є розроблення індивідуальної медико-психологічної програми відповідно до типу ПКГД.Плацентарна дисфункція - це ключова проблема акушерства, неонатології, патології анте- та перинатального періодів, оскільки функціональна нездатність плаценти призводить до зростання частоти невиношування, синдрому затримки розвитку плода або його антенатальної загибелі, а період вагітності, перш за все у випадку патологічного його перебігу, є надзвичайно сильним психоемоційним фактором. Установлено структуру та поширеність типів психологічного компонента гестаційної домінанти із урахуванням показників психоемоційного статусу у жінок із плацентарною дисфункцією та оцінено їх вплив на показники репродуктивних втрат та ускладнення перебігу вагітності.
  Повний текст PDF - 245.728 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Якимчук Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Якимчук Н. В. Поширеність різних типів психологічної домінанти під час вагітності високого акушерського та перинатального ризику. Особливості акушерських ускладнень із урахуванням психосоматичних взаємозв’язків / Н. В. Якимчук // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 70-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_8_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Якимчук Наталія Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського