Наукова періодика України Здоров'я жінки


Романенко Т. Г. 
Ефективність прегравідарної підготовки у жінок групи високого інфекційного ризику / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко // Здоровье женщины. - 2018. - № 5. - С. 31-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_5_8
Наведено результати ефективності застосування комбінованого протимікробного препарату гайнекс форте супозиторії вагінальні, дія якого зумовлена метронідазолом і міконазолом, та препарату оргіл таблетки на етапі прегравідарної підготовки (ПГП) у жінок групи високого ризику щодо розвитку плацентарної недостатності інфекційного генезу та внутрішньоутробного інфікування. Мета дослідження - оцінювання ефективності ПГП для нормалізації біоценозу піхви у вагітних групи високого інфекційного ризику. Обстежено 150 вагітних, із яких 100 - з високим інфекційним ризиком щодо розвитку плацентарної дисфункції та внутрішньоутробного інфікування: I група - 50 вагітних, які не проходили ПГП; II група - 50 вагітних, які планували вагітність і провели ПГП із профілактики та лікування бактеріального вагінозу та вагінального кандидозу; у контрольну групу ввійшли 50 вагітних, які народжували повторно, без акушерської та екстрагенітальної патології в анамнезі. Всім жінкам II групи дослідження, які планували вагітність, було рекомендовано застосування препаратів: оргіл (орнідазол таблетки 500 мг) 2 рази на добу per os протягом 10 днів, гайнекс форте (супозиторії вагінальні) per vaginum 1 раз на добу (на ніч) протягом 7 днів. Після курсу лікування гайнексом форте жінки отримували протягом 7 днів пробіотик per vaginum. У вагітних II групи проміжний тип дисбіозу діагностували в 1,2 разу рідше, ніж у вагітних I групи, та навпаки - нормоценозу піхви було досягнуто у 9,7 разу частіше у вагітних, які отримували ПГП. Після проведеної терапії у прегравідарний період у вагітних II групи у I триместрі гестації кількісні та якісні показники біоценозу піхви наближались у більшості випадків до норми. У цілому спектр мікрофлори зменшився з 21 до 14 видів за рахунок зменшення кількості патогенних форм стафілококів, стрептококів, ентеробактерій, кишкової палички, клебсіел, коринебактерій і клостридій. У пацієнток II групи концентрація представників резидентної флори збільшилась і наближалась до норми. Зроблено висновки, що застосування запропонованої схеми терапії та профілактики дисбіотичних станів у ПГП у жінок групи високого інфекційного ризику призвело до зменшення бактеріального обсіменіння пологових шляхів у вагітних II групи, що сприяє відновленню мікробіоценозу піхви та позитивно впливає на перебіг вагітності, стан плода та новонародженого.
  Повний текст PDF - 571.498 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романенко Т.
  • Суліменко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романенко Т. Г. Ефективність прегравідарної підготовки у жінок групи високого інфекційного ризику / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко // Здоровье женщины. - 2018. - № 5. - С. 31-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романенко Тамара Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського