Наукова періодика України Здоров'я жінки


Суслікова Л. В. 
Оптимізація прегравідарної підготовки ендометрія перед наступним циклом лікування методами допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток з трубно-перитонеальною безплідністю шляхом застосування процедури ін’єкційного скретчингу / Л. В. Суслікова, А. В. Сербенюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 4. - С. 87-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_4_20
Наведено аналіз даних літератури та результати власних проспективних досліджень застосування методу місцевої ятрогенної травми із паралельним введенням плазми, збагаченої тромбоцитами, у базальний шар ендометрія у прегравідарній підготовці до лікування за допомогою методів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) у пацієнток з трубно-перитонеальною безплідністю (ТПБ) та вираженим відставанням розвитку ендометрія. Мета дослідження - визначення оптимального часу для проведення процедури ін'єкційного скретчингу (ІС) у прегравідарній підготовці перед наступним циклом лікування за допомогою методів ДРТ у пацієнток з ТПБ та вираженим відставанням розвитку ендометрія. У дослідження увійшли 109 пацієнток з невдалими спробами лікування методами ДРТ трубно-перитонеального фактора безплідності з вираженим ступенем відставання розвитку ендометрія за абсолютними показаннями. Обстежених було розподіленно на 3 групи. Група А - 47 пацієнток, в яких за контрольованої стимуляції суперовуляції під час проведення ДРТ (КСЯ + ЕТ) було виявлено виражене відставання розвитку ендометрія та запропоновано застосування процедури ІС ендометрія на 7-й день циклу стимуляції (ЦС). Група Б - 32 пацієнтки, яким процедуру ІС ендометрія було виконано на 22-й день менструального циклу (МЦ), що передував повторному циклу КСЯ + ЕТ. Група В - 30 пацієнток, яким процедуру ІС ендометрія було виконано на 8-й день МЦ, що передував повторному циклу КСЯ + ЕТ. Застосування ІС більш ефективне для покращання клінічних наслідків лікування за методами ДРТ (КСЯ + ЕТ) у разі вираженої затримки розвитку ендометрія у фолікулярній фазі ЦС на 6 - 7-й день застосування гонадотропінів. Під час лікування за методами ДРТ показник частоти настання вагітності на кожне перенесення ембріонів (ЧНВПЕ) був достовірно нижчим, становлячи 9,4 % (3 з 32) у групі Б - 7,1 % (2 з 28) - у групі В, ніж ЧНВПЕ у групі А - 27,7 % (13 з 47). Частота ранніх репродуктивних втрат становила у групі А 23,1 % (3 з 13), у групі Б 66,7 % (2 з 3), у групі В - 50 % (1 з 2). Заключення: під час вивчення оптимального періоду призначення ІС було встановлено, що ІС ендометрія з використанням аутоплазми, збагаченої тромбоцитами, демонструє найкращий показник частоти настання вагітності на кожне перенесення ембріонів та найнижчий показник ранніх репродуктивних втрат, якщо його виконують у фолікулярній фазі циклу стимуляції, на 6 - 7-й день застосування гонадотропінів.
  Повний текст PDF - 847.52 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Суслікова Л.
  • Сербенюк А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Суслікова Л. В. Оптимізація прегравідарної підготовки ендометрія перед наступним циклом лікування методами допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток з трубно-перитонеальною безплідністю шляхом застосування процедури ін’єкційного скретчингу / Л. В. Суслікова, А. В. Сербенюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 4. - С. 87-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_4_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Суслікова Лідія Вікторівна (медичні науки)
  • Сербенюк Анастасія Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського