Наукова періодика України Здоров'я жінки


Мушак Н. І. 
Клінічна ефективність профілактики акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних із первинною артеріальною гіпертензією на тлі йододефіциту / Н. І. Мушак // Здоровье женщины. - 2018. - № 3. - С. 99-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_3_21
Мета дослідження - зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних із первинною артеріальною гіпертензією (АГ) за умов ендемічного йодного дефіциту (ЕЙД) на підставі вивчення перебігу вагітності та пологів, стану плода та новонародженого після впровадження розробленого комплексу профілактично-лікувальних заходів. Проведено клінічний аналіз перебігу вагітності і пологів 100 жінок: контрольна група (КГ) - 30 здорових вагітних, які проживають за умов ЕЙД, народжують вперше, без соматичної патології, розроджених через природні пологові шляхи; I група - 30 вагітних із первинною АГ, які проживають за умов ЕЙД та одержували загальноприйняті лікувально-профілактичні заходи; II група - 40 вагітних із первинною АГ, які проживають за умов ЕЙД та одержували профілактику акушерських і перинатальних ускладнень за розробленою методикою. Проведено клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності, пологів і стану плода і новонародженого після впровадження розробленого комплексу лікувально-профілактичних заходів. Отримані дані оброблені статистичним методом за допомогою комп'ютерної програми Microsoft Excel. Завдяки використанню запропонованої методики вдалось достовірно знизити частоту гестаційної анемії (I група - 43,3 проти 22,5 % у II групі, розвитку гестаційного цукрового діабету (I група - 13,3 проти 5,0 % у II групі), загрози передчасних пологів (I група - 16,6 проти 7,5 % у II групі), плацентарної дисфункції (I група - 63,3 проти 22,5 % у II групі); порушення мікробіоценозу статевих шляхів (I група - 53,3 проти 17,5 % у II групі). Крім того, не менш значним є достовірне зменшення рівня поєднаної прееклампсії (I група - 40,0 проти 20,0 % у II групі) та зміна частоти розвитку синдрому ЗРП (I група - 40,0 проти 22,5 % у II групі). Зафіксовано достовірне зниження частоти розвитку ускладнень розродження: передчасного розриву плодових оболонок (I група - 26,7 проти 15,0 % у II групі); передчасних пологів (I група - 13,3 проти 5,0 % у II групі); дистресу плода (I група - 36,6 проти 15,0 % у II групі). Треба відзначити відсутність передчасного відшарування нормально розташованої плаценти у вагітних II групи проти 6,7 % випадків у вагітних I групи. Зниження рівня різних форм асфіксії новонароджених: з 26,7 у I групі до 15,0 % у II групі на тлі використання запропонованої методики, тяжка асфіксія була відсутня у новонароджених від вагітних II групи проти 3,3 % випадків у I групі. Сумарна захворюваність новонароджених у ранній неонатальний період достовірно знизилась в 1,7 разу (60,0 у I групі проти 35,0 % випадків у II групі). Перинатальні втрати у II групі відсутні, що також підтверджує ефективність запропонованої методики.
  Повний текст PDF - 1.063 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мушак Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мушак Н. І. Клінічна ефективність профілактики акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних із первинною артеріальною гіпертензією на тлі йододефіциту / Н. І. Мушак // Здоровье женщины. - 2018. - № 3. - С. 99-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_3_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мушак Наталія Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського