Наукова періодика України Здоров'я жінки


Скрипченко Н. Я. 
Особливості біоценозу піхви у вагітних з аденоміозом / Н. Я. Скрипченко, О. М. Павлова, О. В. Шамаєва, С. І. Могілевська // Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 85-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_1_21
Мета дослідження - вивчення особливостей порушення мікробіоценозу у вагітних з аденоміозом, розроблення нових і систематизація й удосконалення існуючих методів діагностики, лікування та профілактики ускладнень і репродуктивних втрат. Обстежено та розподілено на три групи 90 жінок із терміном вагітності 32,1 +- 2 тиж: група контролю 30 здорових вагітних (середній вік 29,3 +- 2,1 року); група порівняння - 30 вагітних (середній вік 31,8 +- 2,2 року) з аденоміозом, яким у випадку виникнення суб'єктивних скарг проводили дослідження біоти піхви та лікування, а у випадку виникнення загрози передчасних пологів призначали класичну зберігальну терапію згідно з протоколом МОЗ; основна група - 30 вагітних з аденоміозом, яким рутинно проводили дослідження біоти піхви, призначали санацію статевих шляхів і пробіотик, також жінки отримували зберігальну терапію та дієтотерапією (середній вік 31,2 +- 2,1 року). Лікування призначали після виявлення титру та чутливості збудника шляхом бактеріоскопії виділень на склі та бактеріального посіву вагінальних виділень. У випадку виявлення патологічної флори проводили більш розширене обстеження. Частота загрози переривання вагітності у групі контролю становила 6,7 %, у групі порівняння та основній групі показник становив 26,7 і 23,4 % відповідно; бактеріальний вагіноз у поєднанні з кандидозним вагінітом спостерігався (по групах) у 6,7, 23,4 і 26,7 % відповідно (найчастіше до складу асоціацій входили стафілокок епідермальний і кишкова паличка, стафілокок епідермальний і гриби роду Кандіда). Виявлені порушення біоти піхви лише у половині випадків супроводжувалися суб'єктивними скаргами жінки, проте потребували лікування, зважаючи на збудників та їх титри. Після лікування призначали додаткове обстеження для перевірки ефективності лікування. Порушення ФПК спостерігалось у групі контролю у 3,3 %, у групі порівняння у 33,3 % і в основній групі у 10 %, ЗРП у 3,3, 20,0, 10,0 % відповідно, передчасні пологи у 6,7, 33,3, 6,7 % відповідно, ПРПО у 6,7, 33,3, 13,3 % відповідно, ВУІ у плода у групі контролю не спостерігалося, у двох інших групах у 10 і 3,3 % відповідно. Зроблено висновки, що рутинне обстеження біоти і лікування у комплексі з дієтотерапією є необхідними, оскільки нерідко захворювання перебігає безсимптомно, призводячи до тяжких наслідків. Застосування запропонованого комплексу у жінок з аденоміозом суттєво знижує ризики виникнення порушення функції ФПК та, як наслідок, ЗРП, зменшує вірогідність передчасних пологів, ПРПО, мінімізує травми пологових шляхів під час пологів та значно знижує ризик ВУІ у плода, скорочує час перебування жінки у стаціонарі.
  Повний текст PDF - 667.252 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скрипченко Н.
  • Павлова О.
  • Шамаєва О.
  • Могілевська С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скрипченко Н. Я. Особливості біоценозу піхви у вагітних з аденоміозом / Н. Я. Скрипченко, О. М. Павлова, О. В. Шамаєва, С. І. Могілевська // Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 85-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_1_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скрипченко Наталія Яківна (медичні науки)
  • Павлова Олена Михайлівна (медичні науки)
  • Шамаєва Олена Володимирівна (медичні науки)
  • Могілевська Світлана Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського