Наукова періодика України Здоров'я жінки


Продан Т. О. 
Результати контрольованої стимуляції овуляції у програмах донації ооцитів / Т. О. Продан, Н. О. Данкович, О. М. Бабенко // Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 77-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_1_18
Мета дослідження - вивчення ефективності контрольованої стимуляції овуляції у донорів ооцитів залежно від протоколу стимуляції. Для досягнення поставленої мети проаналізовано медичну документацію 120 донорів ооцитів, яким проводили стимуляцію суперовуляції у медичному центрі "Мати та дитина" у 2012 - 2015 рр. Усі картки були розділені на дві групи: у першу групу ввійшли жінки, у яких у циклі стимуляції для попередження передчасних піків лютеїнізувального гормону використовували агоніст гонадотропін-рилізинг-гормону (а-ГнРГ) (n = 70), а у другу жінки, у яких використовували антагоніст ГнРГ (n = 50). Середня тривалість стимуляції у разі використання а-ГнРГ була у середньому на 2 дні довше. Загальна кількість витраченого рекомбінантного фолікулостимулювального гормону була також достовірно (у середньому на 500 МО) більшою, а отриманих фолікулів та яйцеклітин менше. Проведене дослідження встановило, що оптимальним у програмах отримання донорських ооцитів є протокол стимуляції суперовуляції з використанням щодобових доз антагоніста а-ГнРГ для попередження передчасних піків лютеїнізувального гормону. Подальший пошук з метою оптимізації схем стимуляції суперовуляції у донорів доцільно проводити у межах саме даного протоколу.Мета роботи - вивчення ефективності контрольованої стимуляції овуляції у донорів ооцитів залежно від протоколу стимуляції. Проаналізовано медичну документацію 120 донорів ооцитів, яким проводилася стимуляція суперовуляції в медичному центрі "Мати та дитина" у 2012 - 2015 рр. Всі картки було розподілено на дві групи: до I групи увійшли жінки, у яких в циклі стимуляції для запобігання передчасним пікам лютеїнізуючого гормону використовувався агоніст гонадотропін-рилізінг гормон (n = 70), а до II - у яких використовувався антагоніст (n = 50). Середня тривалість стимуляції за використання агоністів гонадотропін-рилізінг гормонів була в середньому на 2 дні довшою. Загальна кількість витраченого рекомбінантного фолікулостимулюючого гормону була також достовірно (у середньому на 500 МО) більшою, а одержаних фолікулів та яйцеклітин - меншою. Висновки: проведене дослідження продемонструвало, що оптимальним у програмах одержання донорських ооцитів є протокол стимуляції суперовуляції з використанням щодобових доз антагоністу гонадотропін-рилізінг гормонів для запобігання передчасним пікам лютеїнізуючого гормону. Подальший пошук з метою оптимізації схем стимуляції суперовуляції у донорів доцільно проводити в межах саме даного протоколу.
  Повний текст PDF - 847.315 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Продан Т.
  • Данкович Н.
  • Бабенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Продан Т. О. Результати контрольованої стимуляції овуляції у програмах донації ооцитів / Т. О. Продан, Н. О. Данкович, О. М. Бабенко // Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 77-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_1_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Данкович Наталія Олександрівна (медичні науки)
  • Бабенко Оксана Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського