Наукова періодика України Здоров'я жінки


Пирогова В. І. 
Терапія репродуктивних порушень з позицій подолання оксидативного стресу / В. І. Пирогова, С. О. Шурпяк, О. О. Ошуркевич // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 26-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_7
У випадку багатьох патологічних станів рівень продукції кисневих радикалів перевищує нейтралізувальну здатність антиоксидантного захисту, що призводить до розвитку оксидативного стресу. Інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежить від вираженості патологічного процесу, а патофізіологічна значущість вільних радикалів пов'язана насамперед з їх впливом на структурний стан і функції біологічних мембран. Виходячи з механізмів розвитку оксидативного стресу та його наслідків, ефективна терапія має бути спрямована на ключові ланки патогенезу. Мета дослідження - оцінювання ефективності застосування натурального вітаміну Е (Єнат 400) у пацієнток із запальними захворюваннями статевих органів і репродуктивними втратами в анамнезі на етапі прегравідарної підготовки. Під спостереженням перебували 65 жінок віком від 22 до 35 років з обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом (хронічні запальні захворювання органів малого таза та невиношування вагітності). До основної групи ввійшли 40 пацієнток, обстеження та ведення яких здійснювали на підставі прегравідарного алгоритму з використанням відповідно до фаз менструального циклу антиоксиданту Єнат 400, препаратів мікронізованого прогестерону, холекальциферолу у дозі 4000 МО за наявності рівня 25(OH)D нижче 30 нг/мл; до групи порівняння - 25 жінок, які отримували традиційну преконцепційну терапію. Для жінок з порушеннями репродуктивної функції притаманний виражений дисбаланс системи ПОЛ - АОЗ, який проявляється зниженням активності ланки антиоксидантного захисту (АОЗ) та інтенсифікацією процесів ПОЛ (активація вільнорадикальних реакцій із проявами оксидативного стресу). Встановлено, що застосування у комплексі прегравідарної підготовки препарату натурального вітаміну Е, що містить 400 МО D-альфа-токоферилу ацетату (Єнат 400), надає можливість не тільки досягти подолання оксидативного стресу, але й покращити репродуктивні наслідки у 3,85 разу.
  Повний текст PDF - 229.549 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пирогова В.
  • Шурпяк С.
  • Ошуркевич О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пирогова В. І. Терапія репродуктивних порушень з позицій подолання оксидативного стресу / В. І. Пирогова, С. О. Шурпяк, О. О. Ошуркевич // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 26-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пирогова Віра Іванівна (1951–) (медичні науки)
  • Шурпяк Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Ошуркевич Оксана Орестівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського