Наукова періодика України Здоров'я жінки


Дронова В. Л. 
Прогнозування перебігу післяопераційного періоду у жінок з симультанними хірургічними втручаннями / В. Л. Дронова, О. І. Дронов, О. М. Мокрик, Р. С. Теслюк, Ю. П. Бакунець, П. П. Бакунець, Л. О. Рощіна // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 88-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_21
Наведено дані щодо прогнозування перебігу післяопераційного періоду (ПОП) у жінок із симультанними хірургічними втручаннями (СХВ). Мета дослідження - прогнозування перебігу ПОП у жінок із СХВ, а саме - лейоміомою матки та варикозною хворобою нижніх кінцівок, на підставі оцінки імунологічного та психологічного статусів для покращання якості їх життя та зменшення післяопераційної реабілітації. Для вирішення поставлених завдань у відділенні оперативної гінекології обстежено 27 жінок із поєднаною гінекологічною та екстрагенітальною хірургічною патологією, яким разом із загальноклінічним обстеженням проводили імунологічне дослідження та оцінювання психологічного статусу. З метою прогнозування перебігу ПОП у пацієнток після виконання СХВ (лейоміома матки та варикозна хвороба нижніх кінцівок) використано показники імунологічного статусу, а саме - інтерлейкіну-6 (ІЛ-6), С-реактивного білка (СРБ). Забір крові для дослідження здійснювали до операції, на 1, 2-у та 3-ю добу ПОП та визначали показники оцінювання психологічного статусу за шкалою тривожності Спілбергера - Ханіна та шкалою депресії Бека. Дані для цього дослідження були отримані протягом 2017 р. у ДУ "ІПАГ ім. акад. О. М. Лук'янової НАМН України". Найбільш інформативним показником ступеня тяжкості хірургічної агресії є ІЛ-6. Він пропорційно відображає ступінь і динаміку хірургічної травми. Підвищення концентрації СРБ у ПОП було відтерміновано на одну добу внаслідок підвищення концентрації ІЛ-6 у досліджуваній групі. Це можна пояснити тим, що відтермінована відповідь СРБ є наслідком активації та стимуляції його синтезу ІЛ-6, що підтверджено даними наукової літератури. СРБ опосередковано реагує на травму і може бути використаний як додаткове дослідження під час моніторингу у ПОП. Швидке і достовірне зниження концентрації ІЛ-6, починаючи з 2-ї доби ПОП, найбільш об'єктивно відображає перебіг репаративних процесів, корелюючи з термінами реабілітації хворих. Результати дослідження доводять, що виконання симультанних операцій сприяє позитивній індукції імунної відповіді за умов істотного гальмування імунореактивності. При цьому відповідно швидше відбувається реабілітація пацієнтів у ПОП. Отже, розроблений спосіб прогнозування перебігу ПОП у жінок із СХВ може бути використаний у гінекологічних і хірургічних відділеннях, де пацієнткам надається симультанна хірургічна допомога.
  Повний текст PDF - 730.662 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дронова В.
  • Дронов О.
  • Мокрик О.
  • Теслюк Р.
  • Бакунець Ю.
  • Бакунець П.
  • Рощіна Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дронова В. Л. Прогнозування перебігу післяопераційного періоду у жінок з симультанними хірургічними втручаннями / В. Л. Дронова, О. І. Дронов, О. М. Мокрик, Р. С. Теслюк, Ю. П. Бакунець, П. П. Бакунець, Л. О. Рощіна // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 88-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дронова Вікторія Леонідівна (медичні науки)
  • Дронов Олексій Іванович (медичні науки)
  • Мокрик Олександра Миколаївна (медичні науки)
  • Теслюк Роман Святославович (1970–) (медичні науки)
  • Бакунець Юрій Петрович (медичні науки)
  • Бакунець Петро Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського