Наукова періодика України Здоров'я жінки


Дронова В. Л. 
Комплекс заходів щодо покращання психологічного стану у жінок з гінекологічною, хірургічною та симультанною патологією перед хірургічним лікуванням / В. Л. Дронова, О. І. Дронов, О. М. Мокрик, Р. С. Теслюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 79-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_19
Мета дослідження - розроблення комплексу заходів щодо покращання психологічного стану у жінок із гінекологічною, хірургічною та симультанною патологією перед хірургічним лікуванням на підставі проведених 3-річних наукових досліджень. Для вирішення поставлених завдань у дослідження залучено 106 пацієнток, які були розподілені на 3 групи. До першої групи ввійшла 31 пацієнтка з симультанною хірургічною патологією. До другої - 48 пацієнток з ізольованою гінекологічною патологією. Пацієнткам першої та другої груп оперативні втручання проведено у відділенні оперативної гінекології ДУ "ІПАГ ім. акад. О. М. Лук'янової НАМН України". До третьої - 27 пацієнток з ізольованою хірургічною патологією, яким хірургічну допомогу надавали у хірургічних відділеннях Київської міської клінічної лікарні N 10. На підставі визначення особливостей психологічного стану за методиками Спілбергера - Ханіна та Бека пацієнток усіх трьох груп з симультанною, ізольованою гінекологічною та хірургічною патологією розподілено на дві підгрупи: з депресивними розладами та з тривожними станами. Розподілення пацієнток на підгрупи згідно з результатами оцінювання особливостей психологічного стану виявилося наступним. Серед пацієнток першої досліджуваної групи переважали хворі з тривожними станами - 24. Депресивні розлади діагностовано у 7 пацієнток. Серед пацієнток другої групи з ізольованою гінекологічною патологією у 26 виявлено тривожні стани та у 22 - депресивні розлади. У третій групі хворі з ізольованою хірургічною патологією розподілились наступним чином: 17 - з тривожними станами, 10 з депресивними розладами. Слід зазначити, що були діагностовані порушення психологічного стану пацієнток легкого та середнього ступеня. Порушень тяжкого ступеня в жодній з досліджуваних груп виявлено не було. Розроблено алгоритм заходів психологічної реабілітації пацієнток із гінекологічною, хірургічною та симультанною патологією перед хірургічним втручанням. У першій групі пацієнток з симультанною хірургічною патологією діагностовано переважно тривожні розлади психологічного статусу. У другій і третій групах у пацієнток з ізольованою гінекологічною та хірургічною патологією відповідно виявлено як депресивні, так і тривожні розлади легкого та середнього ступеня вираженості. На підставі виявлених особливостей змін психологічного статусу та ступеня їх вираженості розроблено адекватні лікувальні заходи психологічної реабілітації, представлені у формі алгоритму дій із використанням психологічного впливу (бесіда, консультація) та медикаментозної корекції (препарат біфрен у середньотерапевтичних дозах), що надало можливість провести корекцію психологічної рівноваги та покращити результати хірургічного лікування пацієнток з симультанною, ізольованою гінекологічною та хірургічною патологією.
  Повний текст PDF - 894.819 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дронова В.
  • Дронов О.
  • Мокрик О.
  • Теслюк Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дронова В. Л. Комплекс заходів щодо покращання психологічного стану у жінок з гінекологічною, хірургічною та симультанною патологією перед хірургічним лікуванням / В. Л. Дронова, О. І. Дронов, О. М. Мокрик, Р. С. Теслюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 79-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дронова Вікторія Леонідівна (медичні науки)
  • Дронов Олексій Іванович (медичні науки)
  • Мокрик Олександра Миколаївна (медичні науки)
  • Теслюк Роман Святославович (1970–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського